Aranżacja salonu – jak się za to zabrać?

Salon jest miejscem reprezentacyjnym w domu, dlatego należy dołożyć starań, aby wyglądał nietuzinkowo, stylowo, ale również był praktyczny w użytkowaniu. Od czego zacząć? Jakie wyposażenie do salonu będzie najlepsze?

Salon w nowoczesnym stylu

Obecnie króluje minimalizm, styl prowansalski, schaby chic, można spotkać również wiele mieszkań urządzonych w stylu industrialnym, w tym wypadku wszystko zależy od indywidualnych preferencji, upodobań. Jeżeli salon jest niewielkich rozmiarów, warto optycznie go powiększyć, aby zyskał na przestronności. Najlepiej zastosować jasne kolory i zminimalizować ilość wyposażenia do niezbędnego minimum, główną rolę powinny grać dodatki oraz oświetlenie.

Jakie meble kupić?

Na pewno nie może zabraknąć kanapy, wygodnych foteli, stolika kawowego, dobrze sprawdzi się też witryna do salonu, w której będzie można umieścić książki, dekoracje, ciekawe dodatki. Poszczególne meble nie muszą być kupowane w komplecie, dobrze jak będą posiadały elementy wspólne, ale nie warto przesadzać z transparentnością. Nowoczesne witryny do salonu można znaleźć praktycznie w każdym sklepie meblowy, jednak dużo większych wybór będzie w sieci. W sklepach online wybór wyposażenia do domu jest dużo większy i ceny przeważnie są przystępniejsze niż stacjonarnie.

Warto pamiętać, aby nie przesadzać z ilością mebli, nawet jeżeli salon jest największym pomieszczeniem w domu, trzeba postarać się, aby pozostał przestronny i jasny, w końcu spełnia kilka funkcji.

Comments are closed.