Gdzie stawia się hokery?

Hokery to bardzo funkcjonalne meble, które stworzono z przeznaczeniem do małych pomieszczeń. Pomimo to, stają się coraz bardziej modne i popularne, niezależnie od wielkości mieszkania. W jakich aranżacjach sprawdzają się najlepiej? Gdzie się je stawia?

Wyspy kuchenne

Nowoczesne mieszkania są najczęściej projektowane na otwartym planie. Wyspa kuchenna oddziela od siebie część kuchenną i salon. Żeby przy niej siadać, należy mieć wysokie krzesła. Hokery kuchenne są idealne do tego, by podkreślić rozdział tych dwóch części składowych mieszkania. Są praktyczne i funkcjonalne – jak element wyposażenia kuchni. Równocześnie są imponujące, ozdobne i ciekawe – jak element salonu. Hokery bardzo często ustawia się właśnie przy wyspach kuchennych. Blat roboczy zamienia się wtedy w stół jadalny. Jedno miejsce – kilka funkcji. 

Małe pomieszczenia

Bardzo często wybiera się hokery kuchenne takie jak np. z oferty Meble&Tkaniny jako sposób na dobre i wydajne zagospodarowanie mieszkań o małej powierzchni. Zazwyczaj nie ma możliwości zagospodarowania w nich przestrzeni jadalnej w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Hokery mogą z powodzeniem ją zastąpić. Ważne jest, że zajmują mniej miejsca niż zwykłe krzesła. Modele bez oparcia, łatwo jest wsunąć pod blat kuchenny, tak że nie są widoczne i nie przeszkadzają w poruszaniu się. Z tego powodu, na zakup hokerów decyduje się coraz więcej osób. Bogata gama wzorów i modeli pozwala na dopasowanie właściwych do każdej aranżacji wnętrza. Tym bardziej, że ich dobór nie charakteryzuje się żadnymi sztywnymi zasadami.

Comments are closed.