Jak dawniej postrzegano bujane fotele?

Wyposażenie mieszkania to zawsze mocno zindywidualizowana sprawa. Wynika to z odmiennych gustów poszczególnych osób. Jedni wolą urządzić swoje gniazdko w iście designerskim stylu, innych z kolei fascynuje styl retro. Na szczęście można zadowolić i jednych i drugich, bo fotele bujane pasują do obu koncepcji wystroju mieszkania.

Z czym kojarzy się fotel bujany drewniany?

Mebel ten zapewne przywołuje u wielu z nas wspomnienia z dzieciństwa, gdyż siedzieli w nim nasi dziadkowie. Seniorzy traktowali taki fotel jako wygodny punkt obserwacyjny, z którego można oglądać telewizje lub poczytać książkę. Fotela bujanego drewnianego dziadkowie mogli także użyć, gdy zachciało im się spać. Łagodne bujanie tylko uatrakcyjniło krótką drzemkę.

Czym nowoczesny fotel bujany różni się od swojego poprzednika?

Przede wszystkim tym, iż nie przypomina muzealnego zabytku. Można go dopasować do każdego rodzaju mebli. Poza tym taki nowoczesny fotel bujany jest odpowiednio wyszlifowany, pomalowany i ma ładną tapicerkę. Jest również dostępny więcej niż w jednym kolorze. Ponadto jest stosunkowo lekki i nie ma problemu z jego przesuwaniem.

Gdy zajdzie taka konieczność można go umiejscowić w salonie, sypialni, bądź innym pokoju. Dawna wersja drewnianego fotela bujanego nadawała się jedynie do sypialni, gdyż tylko tam nie rzucała się w oczy. Dziś i fotel bujany drewniany zyskał nieco atrakcyjniejszy image, którego nie należy się wstydzić.

Comments are closed.