Jak zaaranżować małą łazienkę?

Remont nie jest najprzyjemniejszym co może nas spotkać w życiu. Prawda jest jednak taka, że po kilku tygodniach udręki, czeka nas wymarzona nagroda – na przykład nowa łazienka. Ogólnie, remont łazienki i toalety są chyba najbardziej uciążliwe. Nie ma przez jakiś czas jak się umyć, a do toalety trzeba chodzić do sąsiada. Warto jednak raz na kilka lat odświeżyć łazienkę, zwłaszcza jeśli na przykład mieszka się w bloku i nie ma w tym pomieszczeniu okna.

Jak zaaranżować małą łazienkę?

drzwi-prysznicowe-double-my-space

Obecnie branża wykończeniowa oferuje niemal wszystko, co można sobie tylko wymarzyć. Można znaleźć płytki ścienne praktycznie w każdym kolorze i wzorze, dowolnej wielkości szafki łazienkowe czy prysznic mający drzwi składane łamane bądź otwierane na zewnątrz. Nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń, co do aranżacji nawet niewielkiego pomieszczenia. Mając małą łazienkę, warto pamiętać, że najlepiej jest ją zaprojektować w jasnej tonacji. Białe lub beżowe płytki optycznie ją powiększą. Zamiast wanny, lepiej postawić na prysznic, który będzie miał drzwi prysznicowe składane do środka lub przesuwne. W ten sposób zaoszczędzi się dodatkowe miejsce.

Jak myć kabinę prysznicową?

Posiadanie prysznica niesie za sobą sporo zalet. Główną z nich jest właśnie ograniczenie miejsca, potrzebnego na zamontowanie miejsca do mycia. Niestety, prysznic znacznie ciężej się myje niż wannę. Zwłaszcza jeśli ktoś zdecyduje się na drzwi prysznicowe harmonijkowe. Mają one dużo zakamarków, w których osadza się brud oraz woda. Po każdym użyciu prysznica powinno się je wytrzeć do sucha, jednak prawda jest taka, że nikt nie ma na to czasu. Zwłaszcza jeśli rano spieszy się do pracy. Warto raz w tygodniu użyć do umycia drzwi prysznicowych składanych wody z octem lub sodą oczyszczoną. Te naturalne środki szybko likwidują kamień osadzony w zakamarkach prysznica.

Comments are closed.