Jakie ramy do obrazów są obecnie w modzie?

dopasowanie na ram obraz

Wybranie porządnej ramy do obrazów jest bardzo trudnym zadaniem, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać wysokiej jakości produkt. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby zwracać szczególną uwagę nie tylko na to, jak wygląda sam obraz, ale również na to, co znajduje się wokół obrazu. W dzisiejszych czasach do wyboru jest bardzo wiele różnorodnych wzorów i stylów, dlatego też ciężko jest wybrać najlepszą ramę.

O czym należy pamiętać?

Ramy do obrazów muszą idealnie korespondować ze stylem samego obrazu i co najważniejsze nie mogą odwracać od niego uwagi. Dobrze dobrana rama nie powinna także gryźć się z pozostałym wystrojem wnętrza. Warto także poważnie zastanowić się nad tym, czy obraz rzeczywiście potrzebuje tradycyjnej ramy.

Perfekcyjne dopasowanie ramy do obrazów

Kluczem do sukcesu jest idealne dopasowanie na obraz ramy. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby unikać ram, które do złudzenia przypominają obraz. Ramy nie mogą nawet w najmniejszym stopniu przypominać obrazu, ponieważ szybko zaczną się z nim zlewać. Solidne ramy do obrazów powinny tworzyć zbalansowany kontrast.

Rama w kolorze

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na ramy w kolorze. Pamiętać należy jednak o tym, że wybór koloru powinien być bardzo dobrze przemyślany. Największy błąd, który jest często popełniany to oczywiście dążenie do kolorystycznej synchronizacji. Uzyskanie jednolitej całości niestety nie prezentuje się najlepiej. Bardzo trudni jest dobrać takie kolory, które pozwolą uzyskać jednolitą całość. Najbezpieczniejszym wyborem są kolory, które tak naprawdę jedynie uzupełniają się nawzajem.

Jakie ramy do portretów?

W przypadku portretów najlepiej sprawdzą się oczywiście tradycyjne ramy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także ramy, które mają niewielkie elementy złoceń i dodatkowych zdobień. Bardzo bogate zdobienia są najlepszym wyborem jedynie dla portretów bardzo ważnych ludzi.

Comments are closed.