Kamień we wnętrzu

Od pewnego czasu kamień wewnętrzny robi naprawdę ogromną furorę i jest jednym z najmodniejszych naturalnych dodatków do wykończenia domu. Moda dla przyszła do nas z dalekich Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam bogatych rezydencjach wszystko wykłada się obecnie marmurem lub kamieniem doskonale imitującym marmur. Popularne są już nie tylko płytki wielkoformatowe, ale też malutkie drobniutkie płytki składające się na wizualny majstersztyk, jakim jest mozaika kamienna. Efekt wow gwarantowany! W takim wnętrzu zwyczajnie nie da się nie westchnąć z rozkoszy, tak bywa tam pięknie.

Modny kamień do wnętrza

Wykończenie wnętrz za pomocą naturalnego kamienia to bez wątpienia jeden z bardziej kosztownych sposobów i pomysłów na swój dom. Na szczęście kamienne mozaiki można szukać też w wydaniu bardziej budżetowym – https://www.ekspercilazienek.pl/mozaiki-kamienne. Efekt zawsze jest doskonały, a niższa cena może być związana z mniejszą wytrzymałością, jednak płytki położone na ścianie raczej w żaden sposób nie ulegną zniszczeniu. Kto zatem nie ma możliwości kupienia mozaiki kosztujące kilkaset złotych za metr kwadratowy, może też zdecydować się na wersję bardziej ekonomiczną. Efekt wizualny i tak gwarantowany!

Najmodniejsze wzory z kamienia na ścianę

Wielkoformatowe płytki wciąż są popularne, ale zdecydowanie gonią je płytki o ciekawszych kształtach i mniejszych rozmiarach. Obecnie chyba najbardziej godne uwagi są płytki układane w jodełkę, które z języka francuskiego nazywa się wzorem chevron. Pięknie prezentują się na przykład w kuchni utrzymanej w stylu skandynawskim. Delikatne naturalne kolory tych płytek tak dobrze współgrają na przykład z białymi meblami lub tymi wykonanymi z drewna, w strukturze których widoczne są słoje i sęki. Uwagą Warto zwrócić również na płytki w kształcie arabeski albo plastrów miodu. Ich ułożenie wymaga sprawnych rąk osoby mającej doświadczenie z tak skomplikowanymi wzorami. Efekt wizualny będzie jednak naprawdę doskonały i z pewnością wyróżniający się pośród wielu innych sztampowych kuchni, które można dzisiaj zobaczyć chociażby na zdjęciach w internecie.

Comments are closed.