Kołdra z alpaki- alternatywa dla alergika

Alergie są plagą współczesnych czasów, coraz większy odsetek dzieci i dorosłych cierpi z ich powodu. I choć medycyna coraz więcej wie na temat tej choroby cywilizacyjnej podstawową zasadą działania w przypadku alergii jest zastępowanie tradycyjnych produktów takimi które nie uzyskają. Nie inaczej jest w przypadku wyposażenia sypialni.

Dlaczego warto wybrać kołdry antyalergiczne?

Dobry sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Zdaniem lekarzy powinniśmy codziennie poświęcić co najmniej osiem godzin na sen. Ale nie tylko ilość jest ważna. Jeżeli sen będzie złej jakości nasz organizm też to odczuje i właśnie dlatego warto postawić na dobrej jakości pościel i kołdrę do spania. Osoby ze średnim lub wysokim stopniem alergii, zwłaszcza na kurz i roztocza powinny wybierać kołdry antyalergiczne. Dzięki temu zdecydowanie zmniejszą ryzyko wystąpienia przykrych dolegliwości związanych z alergią.

kołdry antyalergiczneKołdra dla alergika- na co zwracać uwagę

Kołdry antyalergiczne to najczęściej produkty syntetyczne z bawełnianym obszyciem. Roztocza potrzebują pożywki, a w syntetycznym wypełnieniu go nie znajdą. Natomiast bawełna nie uczula a ma bardzo dobre właściwości mikro-wentylacyjne , dobrze też odprowadza wilgoć.
Alergicy powinni unikać kołder z wypełnieniem naturalnym takim jak pierze gęsie czy kacze lub wełna, do kupienia w https://podpierzyna.com/pol_m_Do-sypialni_Zdrowotne_Koldry-antyalergiczne-451.html. Wyjątkiem jest kołdra z alpaki. A to dzięki unikalnym właściwościom wełny z alpaki. Taka wełna nie tylko ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, oddycha, jest sprężysta i przyjemna w dotyku. To wszystko sprawia że wełna z alpaki świetnie sprawdzi się jako kołdra. Jest jednak jeden szczegół, który powoduje, że ten szczególny rodzaj wełny mogą stosować alergicy- nie zawiera lanoliny, które jest pożywką dla roztocza. Z tego samego powodu kołdra z alpaki uznawana jest za ekologiczną, bo proces jej wytwarzania nie wymaga dużej ilości zabiegów chemicznych.

Comments are closed.