Lustro w łazience – oryginalne czy praktyczne?

nowoczesne lustro z półką

Lustro jest specyficznym przedmiotem. Klasyfikuje się jako rzecz dekoracyjną, ale też użyteczną, niezależnie od położenia w mieszkaniu. Z tej przyczyny musi dobrze grać obie swoje role. Jeśli znajduje się w łazience, wymogi względem niego jeszcze rosną: wymagana jest odporność na panującą tu wilgoć oraz dobre oświetlenie.

Oryginalnie w łazience

W sklepach z łatwością można znaleźć uniwersalne wyposażenie do łazienek. Oferta wszystkich sprzedawców jest dość podobna, więc – chcąc nie chcąc – w mieszkaniach powstają łazienki niczym nie wyróżniające się spośród innych. Nawet bez wydawania dużych ilości gotówki można się nieco wyłamać z tej schematyczności, na przykład wybierając oryginalne dodatki. Tych nie brakuje, o wiele łatwiej jest też zdecydować się na ciekawe wariacje w kwestii kolorystyki czy formy. Do tych dodatków zaliczyć można lustra do łazienki – https://www.ekspercilazienek.pl/lustra-lazienkowe, które mają niesamowitą moc upiększania tego pomieszczenia przy zachowaniu pełnej użyteczności.

Nowoczesne lustra

Najpopularniejsze modele luster posiadają pod szklaną taflą półeczkę, na której można pomieścić wszelkie przydatne kosmetyki i przybory. Półka bywa wykonana również ze szkła, czasami z tworzywa, są też rozwiązania w drewnie do łazienek w stylu rustykalnym. Przeważnie pozostaje się przy formie geometrycznej – lustro jest kwadratowe, prostokątne lub owalne, rzadziej okrągłe. Zdarzają się także asymetryczne lustra wyposażone w rozbudowaną część boczną. Bywają bardziej dekoracyjne. Jeśli chodzi o wewnętrzne oświetlenie, jest to dodatkowy element ozdobny przy jednoczesnej poprawie użyteczności przedmiotu. Niektórzy preferują zakup luster zwykłych i samodzielny montaż oświetlenia. W takim przypadku ma się pod kontrolą każdą część instalacji, więc ewentualne naprawy czy modyfikacje stają się dużo łatwiejsze. Można także dowolnie rozbudowywać oświetlenie.

Comments are closed.