Mieszkanie w stanie deweloperskim czy z rynku wtórnego?

Zakup mieszkania to spore przedsięwzięcie i wyzwanie. Spory stres który towarzyszy transakcji zakupu nieruchomości również nie jest niczym niezrozumiałym. Zazwyczaj zakup odbywa się za środki pozyskane z banku jako kredyt hipoteczny, często zaciągany na wiele długich lat. Zanim jednak dojdzie do etapu wyboru kredytobiorcy, trzeba podjąć decyzję czy nabyć nieruchomości od dewelopera czy kupić mieszkanie z rynku wtórnego. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Mieszkanie w stanie deweloperskim

 

Pod tym określeniem zawrzeć można wiele i właściwie nie ma jednego standardu który definiuje stan deweloperski nieruchomości. Każdy inwestor i deweloper, czy to z Krakowa, Warszawy czy deweloper z Wrocławia Lokum-Deweloper.pl oferuje w standardzie mniej lub więcej. Zazwyczaj oprócz przygotowania instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, również są to posadzki jastrychowe. Niektórzy deweloperzy oferują w cenie też rolety zewnętrzne, ogrzewanie podłogowe w łazience, zdarza się też że będą już przygotowane i zamontowane włączniki świateł. Zakup mieszkania od dewelopera jest tańszy niż nieruchomości z rynku wtórnego, ale wymaga większych nakładów finansowych do jego wykończenia.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Innymi słowy takie, które jest już wykończone i w którym ktoś mieszkał wcześniej. W pełni wykończone, nie wymaga zazwyczaj dużych środków finansowych na remont. Minusem zakupu nieruchomości z rynku wtórnego jest to, że może nie odpowiadać nam wystrój mieszkania czy domu lub wymagać ono będzie dodatkowego odświeżenia lub remontu. Zakup nieruchomości z drugiej ręki jest droższy niż mieszkania w stanie deweloperskim, ale w zamian otrzymuje się mieszkanie, w którym można zamieszkać od zaraz.

Comments are closed.