Nowoczesne formy kredensów

Kredens był kiedyś bardzo modny nie tylko w kuchni, ale także i w salonie czy w sypialni. Obecnie ten rodzaj mebla znowu powrócił tylko w o wiele innej formie i odsłonie. Niemniej jednak nadal wygląda świetnie i pozwala na zdecydowane dodanie charakteru pomieszczeniu.

Nowa odsłona kredensu w pokoju

Kredensy w pokojach dawnych czasów służyły za element do przechowywania rzeczy, a także jako miejsce na ozdoby na wierzchu. Był to swego rodzaju rodzaj komody na nóżkach, które pozwalały mu na odstawanie od ziemi, przez co wydawał się jeszcze wyższy. Bardzo często spotykane były kredensy, które były oszklone nawet na dole i bardzo ozdobne.

Co się zmieniło?

Nowoczesny kredens różni się znacznie wyglądem od tego, który spotykany był wcześniej. Mianowicie teraz już nie spotyka się oszklonych kredensów szczególnie na dole. Jedynie szkło możemy spotkać kiedy zdecydujemy się na mebel z nadstawką, ale ten pasuje zdecydowanie bardziej do jadalni czy kuchni niż jako mebel w salonie. Obecnie także nowoczesny kredens, to o wiele bardziej klasyczna forma i jedyna jego ozdoba, to niecodzienne kolory. jednak najbardziej pożądane są te klasyczne jak stonowane odcienie drewna, biel i czerń. Mimo wszystko warto zainwestować w owy kredens, bo jest przyjemną odmianą w domu od komody, a jego nowoczesne formy mogą dodać pomieszczeniu przytulności i przyjemnej ponadczasowej domowej atmosfery. Tym bardziej, ze wybór nowoczesnych kredensów na rynku jest spory, bo nadal są modne i producenci wymyślają kolejne nowe motywy.

Comments are closed.