Półki wiszące – jak zagospodarować salon?

Wiszące półki to nie tylko ciekawa ozdoba wnętrza, ale również bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Bardzo niewiele osób może pochwalić się metrażem mieszkania, który spełniałby wszystkie oczekiwania. Często musimy stosować sprytne rozwiązania, które pozwolą zyskać dodatkową przestrzeń. Jak wybrać półki wiszące, które będą ciekawe i funkcjonalne?

Zaoszczędzić przestrzeń


Nowoczesne półki wiszące do salonu to rozwiązanie, które pozwala zyskać dodatkową przestrzeń. Komody czy regały zajmują dużo miejsca. Umieszczenie półek na ścianie pozwala na wykorzystanie pozostałej przestrzeni pod inne meble.

Dodatkowo półki same w sobie, ciekawie rozwieszone, są ozdobą salonu. Umieszczenie bibelotów pozwoli na dodatkowe zaaranżowanie salonu. Jest to również szybki oraz tani sposób na zmianę wystroju wnętrza. Wymiana bibelotów stojących na półkach pozwoli na uzyskanie innej aranżacji, która może odświeżyć salon.

Nowoczesne półki wiszące do salonu mogą pełnić również funkcję ścianki działowej. Jest to oczywiście propozycja dla tych, którzy mają większe mieszkania. Półki wiszące mogą wydzielić w salonie kącik do czytania, odpoczynku, czy pracy.

Jak wyeksponować książki?


Półki na książki wiszące to również ciekawy element dekoracyjny salonu. Wyeksponowanie książek, które są dla nas ważne, to również sposób na wygospodarowanie zacisznego miejsca, w którym można odpocząć oraz poczytać. Wygodny fotel, lampka oraz stolik kawowy będą dopełnieniem miejsca odpoczynku.

Comments are closed.