Pomysł na betonową ścianę do salonu

Coraz więcej osób pragnie w zaskakujący sposób zaaranżować swoje mieszkania. Tematyka urządzania wnętrz stała się w Polsce naprawdę bardzo popularna. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe sklepy z elementami wyposażenia oraz dodatkami do wnętrz, Polacy śledzą programy dotyczące metamorfozy wnętrz, a później chcą odmieniać swoje domy.

Płytki betonopodobne czyli imitacja betonu w twoim domu

bardzo popularny beton we wnętrzachJeden z ciekawych pomysłów to zastosowanie betonu we wnętrzach. Niestety jest to sposób stosunkowo drogi oraz wymagający też cierpliwości – wylewki schną czasami przez wiele długich dni, co na przykład uniemożliwia wykonanie pewnych remontów w domu, w którym na co dzień się mieszka. Idealnym rozwiązaniem dla osób zakochanych w betonie we wnętrzach będzie zatem wybór płytek betonopodobnych od www.home100.pl. To za ich pomocą można wykończyć podłogę w kuchni czy łazience, samą łazienkę i jej ściany, ale też na przykład salon.

Pokój dzienny w stylu industrialnym

W pokoju dziennym również można zastosować płytki betonopodobne. Oczywiście lepiej zrezygnować z układania ich na podłodze – tam dużo lepiej sprawdzą się panele podłogowe lub podłoga drewniana. Płytami imitującymi beton można natomiast wyłożyć jedną ze ścian. Może to być na przykład ściana, na której zamontowany jest sprzęt RTV i zorganizowane tak zwane kino domowe. Dla nowoczesnego sprzętu RTV taka ściana będzie stanowiła naprawdę bardzo piękne tło. Wszystko razem będzie tworzyło spójną i elegancką całość. Taka betonowa ściana będzie świetnie współgra z drewnianą podłogą i meblami w danym pomieszczeniu. Można skomponować ją zarówno z elementami wyposażenia z drewna w ciepłych odcieniach, ale też na przykład z klasyczną czernią. Warto wtedy zrezygnować jednak z wielu innych dekoracji i ozdób – styl industrialny czy loftowy charakteryzują się bowiem raczej minimalną ilością dodatków i dekoracji, stawiając bardziej na doskonałą jakość i formę mebli.

Comments are closed.