Praktyczne zalety umywalek wpuszczanych w blat

Umywalka, która jest bezpośrednio wpuszczona w blat, posiada szereg atutów natury estetycznej i aranżacyjnej. Nie o tym jednak będzie tutaj mowa. Znacznie ciekawiej prezentuje się ona pod kątem funkcjonalnym, zwłaszcza w kontekście zabudowy i wykorzystania przestrzeni pod nią.

Dlaczego wpuszcza się umywalkę w blat?

Odpowiedź na pytanie zadane w śródtytule jest bardzo prosta: z powodów funkcjonalnych i estetycznych. Jeśli chodzi o funkcjonalizm, to umywalka wpuszczana w blat, stanowi jednorodną przestrzeń użytkową, oczywiście wraz z całym blatem. Doskonale widać to na przykładzie tych kuchni, w których blat roboczy charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią użytkową. Jeśli dodatkowo jest on oświetlony równomiernym światłem LED, to jest on również piękny i designerski (zwłaszcza w ujęciu nowoczesnym).

Czysta umywalka, funkcjonalna przestrzeń

Umywalki wpuszczane w blat zapewniają znacznie wyższy poziom estetyki, niż ich odpowiedni nakładane na powierzchnię roboczą. Poza tym wprowadzenie umywalki bezpośrednio w blat zmniejsza ryzyko jego zachlapania i zabrudzenia. Jakie jeszcze praktyczne atuty wynikają z tego typu zabudowy?

  • Można optymalnie wykorzystać przestrzeń pod umywalka. Z pewnością znajdzie się tam miejsce na średnich rozmiarów kosz lub akcesoria do czyszczenia umywalki i mebli.
  • Zabudowanie umywalki na powierzchni blatu jest znacznie bardziej ergonomiczne i nie powoduje dodatkowego dyskomfortu podczas pracy.
  • Umywalki łazienkowe wpuszczane w blat nie uszkadzają jego powierzchni., która w wielu przypadkach jest narażona na pęknięcia i zarysowania.

Podsumowanie

Montaż umywalek wpuszczanych w blat wiąże się z wieloma korzyściami natury funkcjonalnej. Poza tym – o czym zresztą było już wspomniane wcześniej – doskonale prezentują się one w nowoczesnych i minimalistycznych kuchniach.

Więcej na www lazienka-rea

Comments are closed.