Relaks w fotelu

Już dawno skończyły się czasy, kiedy domownik zmęczony po intensywnym dniu w pracy miał do wyboru jedynie zwykły, stary fotel o wysokich bokach i zapadającym się dnie. Teraz w ofercie sklepów znajdują się takie fotele wypoczynkowe, które nie dosyć, ze wyglądają niezwykle stylowo, to jeszcze zapewniają zdrowe podparcie kręgosłupa oraz tak niezbędny w dzisiejszych czasach relaks.

Indywidualne dopasowanie

skórzany fotel relaksacyjny

Wybór fotela nie musi być trudny, warto jednak już na samym początku zastanowić się, co powoduje, że się go potrzebuje i do czego dokładnie miałby służyć. Standardowe wersje foteli wypoczynkowych posiadają zwykle ruchome oparcia i zagłówki oraz wysuwane podnóżki, które pozwalają na idealne dopasowanie do siała i zapewnienie maksymalnej wygody.

Wersje bardziej bogate posiadają sterowanie elektryczne, czasem nie tylko za pomocą panelu sterowania umieszczonego przy podłokietniku, ale również za pomocą pilota. Sterowanie takie jest niezwykle wygodne, gdyż wystarczy jedynie leżeć i wciskać przyciski dopasowując ułożenie fotela do swoich potrzeb.

Fotel relaksacyjny w wersji jeszcze bogatszej może posiadać funkcje masażu całych pleców lub ich niektórych partii. Czasem też specjalne podnóżki zawierają funkcje drenażu limfatycznego łydek, który to pozwala na odczucie niesamowitej ulgi już zaraz po pierwszym takim domowym zabiegu.

Inwestycja w takim mebel bardzo szybko się zwróci – rozluźnione mięśnie, poprawione krążenie i przyjemność spędzania w nim czasu rekompensuje każdą wydaną sumę.

Comments are closed.