Stylowa łazienka – samodzielne urządzanie

Stylowa łazienka wcale nie musi kosztować fortuny, co ciekawe takie wnętrze z powodzeniem można urządzić samodzielnie. W sieci obecnie jest tyle inspiracji oraz aranżacyjnych porad, że można ogarnąć to na własną rękę bez przeszkód. Od czego zacząć urządzanie łazienki?

W stylu minimalistycznym

nowoczesny typ łazienkiJeżeli łazienka jest niewielka, to nie warto wybierać szalonych wzorów czy kolorów, dobrze sprawdzi się biel oraz szarości. Biały kolory optycznie powiększy wnętrze, będzie wydawać się dużo bardziej przestronne. Styl minimalistyczny cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem i nie ma się czemu dziwić, bo takie wnętrza prezentują się naprawdę bardzo stylowo i elegancko.

Jak optycznie powiększyć wnętrze łazienki?

Oprócz zastosowania jasnych kolorów łazienkę można optycznie powiększyć za pomocą luster oraz doboru odpowiednich materiałów. Przykładowo płytki z połyskliwego materiału będą odbijać światło, także optycznie powierzchnia będzie większa. Lustra ustawione w odpowiedni sposób również będą optycznie powiększać łazienkę, warto mieć to na uwadze. Oczywiście można zastosować elementy, które będą dodawać wnętrzu charakteru. Dobrze sprawdzi się na przykład mozaika szklana, którą układa się zazwyczaj nad umywalką czy w obszarze kabiny prysznicowe. Do wyboru jest wiele wzorów i kolorów szklanej mozaiki, także można ją bez większych problemów dopasować do swoich potrzeb i upodobań.

Stylowo, ale wygodnie

Stylowe wnętrza muszą być też komfortowe w użytkowaniu. Warto zachować odpowiednie odległości pomiędzy armaturą oraz wybierać dobrą ceramikę, która nie będzie najmniejsza. Choć na rynku można spotkać naprawdę małe kabiny prysznicowe czy umywalki, są one niepraktyczne i nie warto w nie inwestować, nawet jak łazienka jest bardzo mała.

Urządzenie łazienki wymaga odpowiedniego przygotowania, jednak można urządzić ją stylowo samodzielnie bez wsparcia architekta wnętrz.

Comments are closed.