Wady i zalety mozaik kamiennych

Mozaiki kamienne można zaobserwować jako ozdoby, które idealnie wykańczają nasze wnętrza. Są ponadczasowe, a ich ceny przystępne. Producenci prześcigają się w wymyślaniu różnych wzorów, kolorów i nietypowych kształtów, które zachwycą klientów. Ten materiał (jak każdy inny posiada pewne wady i zalety). Jakie? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Zastosowanie

Piękny kamień, który ozdabia przestrzeń kuchenną między szafkami, czy ściana kamienna witająca gości, którzy odwiedzają nasz dom – to tylko nieliczne propozycje użycia tego materiału. Coraz więcej osób stosuje go w rozmaitych miejscach, zwracając uwagę na zalety, jakie posiada taka mozaika.

Zalety

Mozaika kamienna (jak i sam kamień) jest materiałem uniwersalnym, który może być zastosowany prawie na każdej powierzchni. Dlatego też, klienci chętnie stosują go zarówno na podłogach, jak i ścianach w kuchniach, łazienkach, pokojach, a nawet na zewnątrz naszych domów.
Jest odporny na wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć i bardzo łatwo się go czyści. Ponadto, mozaika kamienna jest materiałem trwałym i ponadczasowym. Nie pęka, nie rysuje się i nawet po kilkudziesięciu latach – cały czas dobrze się prezentuje. Chętnie po kamień sięgają osoby ceniące naturę i ekologiczny styl życia. Dlatego też, kamień świetnie wpisuje się w ten klimat. Jego ogromną zaletą jest to, że świetnie wygląda w połączeniu z innymi materiałami np. z drewnem, z marmurem, z płytkami ceramicznymi (z niczym praktycznie się nie gryzie).

Wady

Mozaiki kamienne posiadają również pewne wady, które dostrzegły osoby, które są posiadaczami ich we własnych pomieszczeniach. Zdarza się tak, iż kamień ułożony na siatce jest nieregularnie, co sprawia, że niektóre łączenia i fragmenty siatki mogą być widocznie po położeniu jej na ścianie. Dlatego też warto bardzo dokładnie obejrzeć wzór, który zamierza się kupić. Kolejnym słabym punktem jest to, że niektóre kamienie wymagają impregnacji. Bez zastosowania odpowiednich preparatów, kamień straci połysk i blask.

Comments are closed.