Do jakich aranżacji pasuje lampa z półką?

Lampy z półką już od kilku sezonów są hitem aranżacji wnętrz. Coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. To z kolei sprawia, że więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje takie rozwiązanie i decyduje się na jego wykorzystanie we własnym mieszkaniu. Warto więc poświęcić chwilę i przyjrzeć się mu bliżej. Do jakich aranżacji pasuje lampa połączona z półką? Jaki styl najlepiej uzupełni?

Idealna do stylu industrialnego

Od wielu sezonów rekordy popularności bije styl industrialny. Jest to styl przemysłowy, dość toporny i zimny. Króluje w nim metal, stare cegły i stare drewno. Pomieszczenia w nim urządzone często kojarzą się ze starymi fabrykami przerobionymi i dostosowanymi do nowych wymagań. Zdarza się, że tak też rzeczywiście się dzieje. Uzupełnieniem tego stylu może być lampa z półką (sprawdź). W tym wypadku powinno się wybrać lampę złożoną z mocnego stalowego stelaża i półki z grubego litego drewna. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać drewno pochodzące z rozbiórki. W tym wypadku niedoskonałości albo ślady wcześniejszego użycia są nawet wskazane. Mogą lampie dodać charakteru. W stylu industrialnym nie używa się zbyt wielu dekoracji. Z tego powodu półka nad lampą może pozostać pusta. Taka lampa loftowa sama w sobie jest wystarczającą już dekoracją. Nie ma potrzeby dodatkowego jej ozdabiania. Dodatkową półkę w razie potrzeby można przeznaczyć do przechowywania lekkich i równocześnie estetycznych przedmiotów np. pojedynczych książek i albumów. To ciekawe miejsce także na wazon.

Dobra do stylu naturalnego

Tuż obok stylu industrialnego na popularności zyskuje styl naturalny. W nim z kolei królują żywe rośliny. W aranżacjach królują pastelowe kolory, które są tłem dla żywej i soczystej zieleni roślin. W tym stylu niemal każde wolne miejsce jest zajmowane przez doniczki. Świetnym urozmaiceniem takiego wnętrza będzie lampa z półką. W tym wypadku jednak półka nie może pozostać pusta. To przecież świetne miejsce na kolejne rośliny. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie na niej pnączy, które wykorzystają zaczepy lampy, zasłaniając je. Mogą one też wspinać się po samym stelażu. Stworzy to bardzo ciekawą konstrukcję, która ożywi wnętrze i sprawi, że całość będzie prezentowała się niebanalnie. Bardzo ciekawe jest to, że cały ten styl wpisuje się w troskę o środowisko oraz w ogólnie pojęte dbanie o przyrodę. Subtelne oświetlenie, które jest zaprojektowane w taki sposób, by współgrało z roślinami, doskonale wpisuje się w filozofię tego stylu. Może być kropką nad i całej aranżacji.

Comments are closed.