Funkcjonalne oświetlenie podszafkowe

Coraz częściej w domach prywatnych i lokalach użytku publicznego montuje się różne rodzaje oświetlenia w celu osiągnięcia interesujących, niebanalnych efektów. Ponieważ dzięki źródłom światła wnętrza stają się użyteczne i piękne zarazem, dokonanie dobrego wyboru systemu oświetleniowego jest kluczowe dla późniejszej satysfakcji korzystania.

Dyskretne światło

oświetlenie podszafkowe
Można zauważyć budzący się ciekawy trend na oświetlenie podszafkowe. Wykorzystując przestrzeń pod meblami (głównie pod szafkami, stąd nazwa), buduje się we wnętrzu wyjątkowy klimat i jednocześnie podnosi jego funkcjonalność. Ukryte przed wzrokiem elementy świecące nie będą raziły w oczy, ale oświetlą interesującą część pomieszczenia w delikatny, miękki sposób. Światło może być silniejsze, dlatego też oświetlona przestrzeń bywa wystarczająco jasna, jednak niwelowany jest efekt rażenia i inne niekorzystne rezultaty stosowania mocnych żarówek w niewielkich wnętrzach.

Gdzie zastosować takie oświetlenie?

W wielu pomieszczeniach nie da się obejść bez centralnego źródła światła, ale nie zawsze jest ono wystarczające lub ktoś chce uzyskać rozwiązanie pozwalające na rozjaśnienie jedynie części wnętrza – tej, w której aktualnie pracuje. Z tej też przyczyny oświetlenie podszafkowe od Belmeb całkiem nieźle sprawdzi się w kuchni, zapewniając odpowiedni poziom jasności do wszelkich prac związanych z przygotowywaniem potraw nawet w pochmurne dni, wieczory czy noce. Ten rodzaj oświetlenia nie ma też typowej wady centralnych źródeł światła – trudno jest przeszkodzić sobie poprzez rzucanie cienia rękami czy całą sylwetką.

Comments are closed.