Jak dopasować stylowe oświetlenie do aranżacji wnętrza?

Urządzając salony i sypialnie wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybrać odpowiednie źródło światła. W pomieszczeniach tego typu warto umieszczać przynajmniej dwa rodzaje lamp. W roli głównego oświetlenia powinna pojawić się lampa wisząca. Modne żyrandole i designerskie egzemplarze będą nie tylko estetycznym, ale również funkcjonalnym rozwiązaniem. Jak dopasować stylowe oświetlenie wiszące do pokoju dziennego lub sypialni?

Jak wybrać lampy wiszące do salonu i sypialni?

Poszukując lamp z tej kategorii należy przywiązać szczególną wagę do tego, aby odpowiednio prezentowały się w pomieszczeniu. Zaleca się wziąć pod uwagę wysokość mieszkania i metraż pokoju. Jeżeli odległość od podłogi do sufitu wynosi przynajmniej 3 metry, a salon jest przestronny, warto umieścić w nim duży, zdobiony żyrandol. Umożliwi on dokładne rozjaśnienie wnętrza, jednocześnie wypełniając przestrzeń i wpływając na walory estetyczne pokoju. W mniejszych salonach warto umieszczać proste lampy wiszące, które nie będą wywoływały wrażenia przytłoczenia. Dobrym pomysłem będą modele na cienkich pałąkach z niewielkimi żarówkami. Wybierając lampę do sypialni, należy zwrócić uwagę na to, aby emitowane przez żarówki światło nie było zbyt jaskrawe. Powinno zapewnić dobrą widoczność w części z szafą, ale również umożliwiać wyciszenie się i relaks.

Dopasowanie do stylu aranżacyjnego

Wśród najmodniejszych konwencji wnętrzarskich pojawiają się boho i styl skandynawski. W takich aranżacjach warto umieszczać stylowe oświetlenie wiszące w jasnych, stonowanych barwach. Dobrze, jeśli będzie posiadało drewniane elementy lub abażury z naturalnych materiałów. W aranżacjach glamour sprawdzą się błyszczące, zdobione żyrandole. Minimalistyczny charakter podkreślą z kolei proste, metalowe lampy. Wiszące oświetlenie dopasowane do zapotrzebowania będzie przez długi czas cieszyło domowników.

Comments are closed.