Jak można odmienić wygląd płytek w łazience

Element czarnym wykończeniem każdej łazienki są płytki. Różne mody na wystrój wnętrz pojawiają się i znikają, jednak glazura praktycznie zawsze trzyma się dobrze. Oczywiście na przestrzeni lat zmieniają się najmodniejsze kształty płytek, kolory oraz wzory, jednak wciąż płytki na ścianę w łazience to najbardziej funkcjonalne rozwiązanie w tak zwanej strefie mokrej. Wraz ze zmieniającymi się modami trzeba by co kilka lat robić generalny jej remont. W większości przypadków jest to po prostu nierealne. Z odmianą wizerunku łazienki można poradzić sobie jednak inaczej.

Dekoracyjne listwy wykończeniowe do płytek

wykończeniowe listwy do płytek

Co jakiś czas można zmieniać jedynie dekoracyjne listwy wykończeniowe do płytek. Z reguły przykleja się je na samej górze, stanowią one zatem taką ozdobę łazienki, którą raczej bez większych problemów można zdemontować i wymienić na nową. Warto pamiętać też o tym, że istnieją też listwy do płytek wykończeniowe, w postaci bardzo cieniutkie plastykowych listewek przyklejanych u góry płytek. Ten element nie ma funkcji dekoracyjnej, jednak jeżeli jest zamontowany, ściana wygląda po prostu schludniej. U góry nie jest widoczna zaprawa czy klej, co czasami bywa defektem gdy płytki są przyklejane przez osobę nie znającą się na robocie.

Malowanie płytek w łazience

Płytki w łazience można również z powodzeniem pomalować, aby w ten sposób odmienić wizerunek tego pomieszczenia. Oczywiście do tego malowania należy zastosować odpowiednią farbę do glazury, która nie należy do tanich, jednak z pewnością od malowanie płytek będzie kosztować mniej niż kucie ich i przyklejanie nowych. Jest to zatem jakiś sprytny sposób na mało zaawansowany remont, który daje dobry efekt wizualny. W ten sposób można na przykład odświeżyć łazienkę w mieszkaniu przeznaczonym pod wynajem, bo prezentowała się lepiej pomimo niewielkiego nakładu kosztów na remont.

Comments are closed.