Jak wybrać fotel uszak i gdzie go ustawić?

Fotel uszak to obiekt marzeń niejednej pani domu. Dlaczego? Jest wygodny, praktyczny i przede wszystkim piękny. Jak wybrać fotel, który będzie sprawdzał się w naszym mieszkaniu?

Gdzie pasuje uszak?

Fotel uszak sprawdzi się niemal wszędzie. Dużo zależy od stylu w jakim jest tapicerka.

Fotel uszak w nowoczesnej odsłonie będzie miał tapicerkę w delikatnych szarościach lub beżach. Są to kolory stonowane, które świetnie wpisują się w styl klasyczny i nowoczesny. Decydując się na fotel uszak do mieszkania w stylu skandynawskim również należy skoncentrować się na spokojnej kolorystyce.

Warto jednak pamiętać, że fotel to idealny mebel, który może wprowadzać kolor do pokoju. Czerwony, ciemnozielony czy granatowy fotel w klasycznym wnętrzu na pewno przykuje uwagę. Należy jednak pamiętać, że powinien być to jedyny kolorowy akcent w pokoju.

Ciekawe są również fotele, które są dwukolorowe. Plecy takiego meble często są w innym kolorze niż siedzisko.

Gdzie ustawić fotel uszak?

Fotel uszak świetnie będzie wyglądał przy sofie jako uzupełnienie miejsc siedzących dla gości, ale również można go wykorzystać, by stworzyć wygodny kącik wypoczynkowy.

Fotel uszak postawiony w kącie pokoju, gdzie można również umieścić mały stolik kawowy oraz lampkę stojącą to idealne miejsce odpoczynku. Zaciszne i komfortowe. W takim miejscu można w spokoju poczytać książkę, posłuchać muzyki, a nawet się zdrzemnąć.

Mimo iż fotel uszak ma wiele zalet trzeba pamiętać, że nie będzie prezentował się dobrze w małych pokojach. Wnętrze stanie się bardzo przytłaczające. Uszak świetnie wygląda w dużych i przestronnych pokojach.

Comments are closed.