Jak wybrać lampę do małego salonu?

Aranżacja pokoju dziennego o niewielkiej powierzchni bywa wyzwaniem. Jednym z elementów wyposażenia posiadających znaczny wpływ na charakter wystroju jest odpowiednio dopasowane źródło światła. Salon powinien być przytulny i umożliwiać zaznanie relaksu. Ważne jednak, aby nie wydawał się przytłaczający. Jakie lampy do salonu sprawdzą się w małych pomieszczeniach?

Dobór odpowiedniego modelu

Pośród rodzajów lamp, które sprawdzają się w małych pokojach, odnaleźć można:

  • minimalistyczne żyrandole
  • podwieszane lampy bez zdobień
  • egzemplarze z prostymi kloszami lub abażurami.
    W niewielkim salonie istotne jest to, aby elementy wyposażenia nie pomniejszały optycznie pomieszczenia. Lampa wisząca do salonu powinna więc być zamontowana blisko powierzchni sufitu. W wysokich mieszkaniach odpowiednie mogą być również proste, minimalistyczne modele zwisające niżej. Egzemplarze połyskliwe i w jasnych kolorach umożliwią rozświetlenie pomieszczenia i nadanie mu wrażenia przestrzenności. Lampa w ciemniejszej, intensywnej barwie może okazać się dobrym wyborem jako kontrast do wnętrz urządzonych na biało i w pastelowych odcieniach.

Wybór rodzaju oświetlenia

Salon jest pomieszczeniem, które powinno umożliwiać wyciszenie się i odpoczęcie. W związku z tym, warto wyposażyć go w źródło delikatnego, ciepłego światła. Oprócz oświetlającego wnętrze żyrandola, dobrze jest zdecydować się na dodatkową lampę o przytłumionym blasku. W pomieszczeniach, w których nie zmieści się standardowa stojąca lampa do salonu, można wykorzystać inne ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest zastosowanie źródła światła na wysięgniku. Oprócz modeli ze stojącą podstawą, zakupić można egzemplarze przykręcane do ścian. Inne pomysły to m.in. lampki stołowe lub listwy LED. Ogromny wybór produktów z tej kategorii umożliwi dopasowanie odpowiedniego światła do każdego salonu.

Comments are closed.