Jak wybrać rozmiar i kształt stołu do jadalni?

Pośród wielu mebli obecnych w przeciętnym domu, trudno jest sobie wyobrazić częściej wykorzystywane niż stół jadalniany. Spożywane są przy nim wszystkie posiłki, pita kawa, czy też jedzone desery. Może być używany przez jedną osobę, całą rodzinę, a także przez gości. Żeby jednak tak było, stół musi być wybrany pod kątem swojego rozmiaru, a także kształtu. Jak tego dokonać?

Jak wybrać rozmiar stołu?

Jak wybrać stół do jadalni pod kątem jego rozmiaru? Wiele osób uważa, że jest to najprostsze zadanie podczas kupowania stołu jadalnianego, lecz wystarczy popełnić w tym zakresie jeden błąd, a rodzić będzie to naprawdę wiele kłopotów.
Podstawowym błędem jest w tym wypadku kupienie stołu zbyt dużego do posiadanego pomieszczenia. Kupowanie go bez wykonania pomiaru, czyli na tzw. oko, prowadzi to wielu pomyłek. Warto jest więc najpierw zmierzyć pomieszczenie, a także odległości od innych mebli, aby wybrać taki stół, jaki będzie pod tym względem odpowiedni.
Często oczywiście nie trzeba kupować modelu zajmującego całą możliwą przestrzeń. Jeśli ze stołu korzystać będą dwie, maksymalnie cztery osoby, nie jest wymagane posiadanie dużego modelu na kilkanaście osób.

Jak wybrać kształt stołu?

Zupełnie osobnym tematem jest to, jaki powinien być kształt stołu do jadalni. Jak się bowiem okazuje, na rynku istnieje całkiem pokaźna liczba możliwości – https://birdmeble.pl/stoly-i-krzesla/stoly-do-jadalni. Nowoczesne stoły do jadalni spotkać można w formie okrągłej, lub owalnej. Tradycyjne wersje to kwadraty oraz prostokąty. Wiele w tym wypadku zależy po pierwsze od wielkości stołu, czyli poprzedniego parametru, lecz również od tego, czy ma to być model utrzymany w tradycyjnej stylistyce, czy też nowoczesnej. Częstym wyborem jest np. mały stół okrągły, który jednak posiada możliwość jego rozkładania, dzięki czemu nie tylko staje się większy, lecz również przybiera nieco inny, owalny kształt.

Comments are closed.