Jakie lampy do kuchni wybrać?

Dobrze zaprojektowane oświetlenie w dużej mierze odpowiedzialne jest za wygodę i bezpieczeństwo w kuchni. Światło w kuchni powinno pochodzić z kilku źródeł, dzięki czemu można doświetlić zakamarki, a dodatkowo stworzyć niepowtarzalny klimat. Jakie lampy do kuchni są najlepsze? Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie kuchenne?

Nowoczesne lampy do kuchni

Lampy do kuchni z candellux.com.pl najlepiej podzielić na strefy. Najważniejszym punktem jest lampa centralna, która powinna znaleźć się na suficie. Może to być lampa wisząca, plafon składający się z kilku punktów, oprawy typu down light lub listwa halogenowa. Oświetlenie to musi być jasne, a światło rozproszone. Warto zastosować energooszczędne żarówki, gdyż będzie to światło używane najczęściej. Lampa wisząca sprawdzi się najlepiej w dużej kuchni. W niewielkim pomieszczeniu lepiej postawić na plafon lub halogeny. Kolejną ważną strefą w kuchni są blaty robocze, które powinny być doświetlone. W tym miejscu powinno być zamontowane oświetlenie odporne na wilgoć oraz parę. Punkty świetlne powinny być rozmieszczone co około 50 cm, aby uzyskać równomierne światło. Istotną rolę odgrywa również oświetlenie dekoracyjne, które pomoże wyeksponować pewne elementy. Dzięki takim lampom można także optycznie powiększyć przestrzeń lub oddzielić kuchnię od salonu.

Jak wybrać idealne lampy do kuchni?

Wybierając oświetlenie do kuchni, należy wziąć pod uwagę na dwa aspekty. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc oraz barwę światła. Nad stołem powinna znajdować się lampa z żarówką o niezbyt dużej mocy, aby nie raziła w oczy podczas jedzenia. Najlepiej wybrać ciepłą barwę światła, która dodaje nastroju oraz sprzyja relaksowi. Nad blatem kuchennym można zamontować białą barwę światła, która wspomoże przygotowywanie posiłków. Lampy powinny być dopasowane do stylu panującego w kuchni. Producenci oferują szeroką gamę oświetlenia kuchennego, które sprawdzi się zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

Oświetlenie kuchenne – dlaczego jest tak ważne?

Odpowiednie zaaranżowanie punktów świetlnych w kuchni znacząco poprawia komfort pracy oraz bezpieczeństwo podczas przygotowywania posiłków. Doświetlenie blatów oraz zakamarków niweluje ryzyko skaleczenia się, oraz ułatwia poruszanie się po całej przestrzeni kuchennej. Dodatkowo lampy stanowią doskonały element dekoracyjny. Podczas wyboru lamp do kuchni, należy pamiętać o tym, aby były one odporne na wilgoć. Szczególnie w przypadku, gdy lampy mają być zamontowane przy zlewozmywaku oraz kuchence.

Comments are closed.