Jakie płytki wybrać na balkon?

Balkon to ważny element architektoniczny w obiektach mieszkalnych. Latem pozwala na to, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Z tej racji wiele osób wykorzystuje meble ogrodowe, które pozwalają na odpowiednie zagospodarowanie tego miejsca. W końcu może pełnić funkcję przestrzeni użytkowej. Należy jednak pamiętać, iż nawet zadaszony balkon w dalszym ciągu narażony jest na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Dlatego sposób jego wykończenia przekłada się na jego estetykę i trwałość.

Płytki tarasowe na balkonie

W przypadku materiałów, które są przeznaczone do wykończenia zewnętrznych elementów architektonicznych, należy zwrócić uwagę na ich jakość oraz przeznaczenie. Przede wszystkim chodzi o to, że płytki tarasowe, czy te, przeznaczone do wykończenia balkonów, posiadają odpowiednią antypoślizgowość. Są również materiałem mrozoodpornym, co przekłada się na jakość samego wykończenia.

układanie płytek tarasowych

Warto pamiętać o hydroizolacji na balkonie

Z uwagi, iż przestrzeń ta narażona jest na działanie opadów atmosferycznych, jednym z etapów prac, o którym warto pamiętać, jest hydroizolacja. W bezpośredni sposób wpływa na jakość i wytrzymałość wykończenia. Również podczas wykonywania balkonów, szczególnie w blokach mieszkalnych, stosuje się ich niewielki spad wraz z kratką ściekową. To ułatwia odprowadzanie wody z jego powierzchni. A przez to ta nie gromadzi się na jego powierzchni, ani pod ścianami balkonu.

Comments are closed.