Kolorowe poduszki, czyli jak ozdobić salon, sypialnię, a nawet przedpokój

Każdy, kto zastanawiał się nad podniesieniem estetyki danego wnętrza, rozmyślał również o możliwości osiągnięcia tego efektu z wykorzystaniem poduszek. Poduszki kolorowe, matowe, błyszczące: możliwości jest wiele, warto jednak mieć na uwadze fakt, że to kolorowe poduszki, jak sama nazwa wskazuje, mogą wnieść nieco koloru do przeróżnych wnętrz: od sypialni aż po przedpokój. Na jaki kolor się zdecydować, gdzie umieścić konkretną poduszkę i w jaki sposób ten zabieg wpłynie na cały wystrój danego pomieszczenia?

Kolorowe poduszki do salonu

Poduszki w salonie są najczęściej umieszczane tam, gdzie domownicy oraz ich goście siadają najczęściej, a więc:

  • na kanapach i wersalkach;
  • na szezlongach;
  • na fotelach;
  • rzadziej na krzesłach.

Poduszki należy umieszczać w rogach kanap i wersalek i dopasowywać ich kolor do koloru nie tylko samego mebla, ale także kolorów ścian pomieszczenia. Oczywiście można również postawić na efekt kontrastu i dobierać takie kolory poduszek, które będą się wyróżniać, przyciągając wzrok.

https://macodesign.eu/poduszki-kolorowe

Poduszki kolorowe, błyszczące, ozdobne do sypialni

Poduszki kolorowe natomiast (i błyszczące czy matowe) warto w sypialni stosować nie tylko w celach dekoracyjnych, ale również funkcjonalnych. Uniwersalna poduszka doda sypialni elegancji, smaku i podniesie jej estetykę, będąc równocześnie w pełni użytkową poduszką. Wykorzystać ją będzie można na przykład podczas czytania ulubionej książki jako podporę pod głowę i szyję.

Poduszki do przedpokoju

Przedpokój nie musi być pomieszczeniem bez wyrazu, które jest tylko i wyłącznie przejściowe. Jeśli znajdują się w nim piękne meble, warto pozostawić na nich kilka poduszek, co w znaczący sposób wpłynie na przytulność tego pomieszczenia.

Comments are closed.