Łóżko oraz inne meble w pokoju dziecka

W zdecydowanej większości pokoi dziecięcych, goszczą łóżka jednoosobowe. Nawet, jeżeli na jednej powierzchni, zamieszkuje na stałe dwójka lub trójka dzieci. Rodzice, chcąc urządzić wygodną przestrzeń dla swoich pociech, powinni z rozmysłem ustawić łóżka pojedyncze dla dzieci. Czy jest to tak ważne? Oczywiście, że tak. Ustawienie takiego mebla może mieć m.in. wpływ na to, czy dzieci będą miały szansę się wyspać, czy też nie.

Dobre miejsce na łóżko

Łóżko pojedyncze dla dziecka jest koniecznością. Tego chyba nikt nie będzie chciał zakwestionować. Pozostaje tylko wybrać miejsce, gdzie zostanie ono dokładnie ustawione. Pierwsza zasada – łóżko nigdy nie powinno zostać ustawione w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi. Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z pokojem o małej, czy też dużej powierzchni – tego typu sytuacji należy unikać.

Łóżko dziecięce pojedyncze ustawione w dalszym kącie pokoju, pomoże wyciszyć się przed snem. Nic malucha, czy też młodego człowieka nie będzie rozpraszać, dzięki czemu to będzie w stanie bez problemu zasnąć. Pomimo tego, że drzwi są niekiedy zamknięte, docierają zza nich hałasy. Będą one słyszalne, jeżeli będzie ktoś przy nich leżał, dlatego takim sytuacjom należy zapobiegać.

Zdrowy i długi sen

Łóżka dziecięce pojedyncze z Interbeds powinny zostać ustawione w narożniku pokoju, dłuższym bokiem do ściany. Tak, aby to w razie potrzeby mogło widzieć otwierające się drzwi. Dodatkowo, posłanie powinno zostać ustawione z dala od okna. Dlaczego? Po pierwsze – dzieci (w każdym wieku), w zdecydowanej większości nie należą do „porannych ptaszków”. Blask słońca o poranku może ich niepotrzebnie obudzić. Dorośli tego nie lubią, a co tu dopiero mówić o dzieciach.

Po drugie – łóżko ustawione z daleka od okna, pozwala na wietrzenie pomieszczenia, bez obaw, że dziecko zostanie w tym czasie zawiane, itd. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę jesienno-zimowe noce, kiedy to temperatura oscyluje w granicach zera stopni. Świeże powietrze ułatwia zaśnięcie, dlatego warto wietrzyć sypialnię.

Comments are closed.