Mała łazienka – ładna i funkcjonalna

Aranżacja małego pomieszczenia na łazienkę jest dosyć dużym wyzwaniem. Nie oznacza to jednak, że niemożliwym. Wystarczy odpowiednie wyposażenie oraz odrobina wyobraźni.

Funkcjonalna i ładna?

Przy urządzaniu mieszkania zazwyczaj łazienka zostaje umieszczona w najmniejszym pomieszczeniu. Niby jest to miejsce niezbędne w każdym mieszkaniu, jednakże nadal traktowane jest nieco po macoszemu. Warto zadbać o wystrój łazienki. Może w tym pomóc np. salon łazienek, który odpowiednio dobierze wyposażenie tego wnętrza.

W małych pomieszczeniach musimy iść na pewne kompromisy, jednakże nie dyskwalifikuje to tego, że łazienka może być po prostu ładna. Funkcjonalność oraz stylowy design mogą iść ze sobą w parze.

Co lepiej się sprawdza w małej łazience?

Kwestia małej łazienki jest oczywiście pojęciem względnym. Dla każdego będzie to zupełnie inny metraż i to właśnie w zależności od niego powinniśmy szukać najlepszych rozwiązań.
W planowaniu tego, co umieścimy w naszej łazience musimy uwzględnić niezbędne sprzęty, takie jak prysznic/wanna, umywalka, sedes, miejsce na pralkę. Są to nieodzowne elementy każdej łazienki. Dopiero w dalszej kolejności możemy zastanawiać się nad innym, dodatkowym wyposażeniem w zależności, ile pozostanie nam miejsca do rozdysponowania. 

Zazwyczaj najwięcej kwestii spornych budzi wybór pomiędzy prysznicem a wanną. Prysznic zajmuje niewątpliwie mniej miejsca, jednakże osoby, które lubią długie kąpiele nie muszą wcale z tego rezygnować. Istnieje duży wybór wanien narożnych, które również doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Odpowiedni salon łazienek Lublin powinien mieć szeroki asortyment takowych.

W kwestii umywalki nie powinniśmy ograniczać jej rozmiarów, gdyż w łazience nie będzie ona służyła tylko do mycia rąk.
W małym pomieszczeniu warto postawić na wykończenia, które mogą optycznie je powiększyć np. lustra, czy jasne, przezroczyste materiały.

Comments are closed.