Misy WC i ich rodzaje

Dobierając misy WC, powinniśmy uwzględniać zarówno ich element funkcjonalny, jak również estetyczny. Z jednej strony muszą być dostosowane do wnętrza pod względem technologicznym, z innej natomiast powinny być spójne ze charakterem pomieszczenia.

Dostępne w Rea Hurt misy WC dzielą się ze względu na sposób montażu, budowę i wygląd. Pośród nich są rodzaje klasyczne ciągle wybierane do pomieszczeń tradycyjnych, jak i rodzaje dopasowane do pomieszczeń innowacyjnych, w jakich powierzchnię tworzona jest zgodnie z regułą minimalizmu form oraz ozdób.

W doskonałym wymiarze oraz kształcie

Jedną spośród ważnych właściwości, które mają misy WC, jest ich wymiar. W tymże wypadku należy przede wszystkim uwzględnić metraż łazienki. Większe misy będą doskonałym wyjściem, jeśli nie mamy ograniczonych możliwości aranżacyjnych pochodzących z małej przestrzeni wnętrza.

W niewielkich łazienkach zdecydowanie lepiej będzie postawić muszle o mniejszych rozmiarach. Tradycyjne rozmiary to szerokość od 35 do 40 cm i długość od 40 do 50 cm.

Podwieszane misy WC – czy należałoby?

Przed zakupem podwieszanej misy WC należałoby zastanowić się, czy na pewno jest to artykuł, jaki będzie pasował do własnej łazienki. Zwykle są one trochę droższe od własnych stojących zamienników, jednak ich zakup wiąże się z wieloma zaletami.

Przede wszystkim umieszczane są na wsporniku podtynkowym, jaki ukrywa cały aparat spłukujący. Dzięki temu są niezwykle dyskretne, natomiast poprzez to doskonale wkomponują się w każdy wygląd. Zawieszana forma misy WC powoduje, iż jej wykorzystanie pozwoli wygospodarować parę centymetrów przestrzeni toalety oraz wizualnie ją zwiększyć.

Jak dobrać misy WC?

Przy doborze misy toaletowej musimy zwracać uwagę na przeróżne elementy, jednak przede wszystkim pamiętać, iż łazienka winna być dopasowana do instalacji w łazience. Instalacja kanalizacyjna może być zrobiona na dwa sposoby – w ścianie czy w podłodze. W wypadku bocznego jej wyprowadzenia dobra będzie muszla ustępowa czy kompakt WC z odpływem poziomym. Jeżeli tymczasem instalacja została przeprowadzona od spodu, wtedy umieścić należy rodzaj z odpływem pionowym.

Comments are closed.