Modne kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe różnią się między sobą wielkościami, kształtami i modelami uzależnionymi od miejsca montażu. Jakie kabiny znajdziemy na rynku? Czy brodzik jest równie ważnym elementem w łazience?

Rodzaje kabin natryskowych

Kabina narożna natryskowa cechuje się tym, że montowana zostaje w narożniku pomieszczenia. Zazwyczaj ma kształt półokręgu, trójkąta, pięciokąta lub kwadratu. Dostępne są zarówno modele odpowiednie do małych, jak i dużych łazienek.

Kolejnym rodzajem kabiny natryskowej jest kabina przyścienna. Stoi ona przy ścianie łazienki i opiera się na ściankach bocznych. Tutaj należy wygospodarować nieco więcej miejsca niż w przypadku narożnych kabin. Również mogą przyjmować kształty kwadratu, prostokąta lub półokręgu.
Nieco innym modelem są także kabiny natryskowe wolnostojące, które nadają się do dużych łazienek. Tego typu nie dotykają ścian i mają najczęściej półokrągły kształt.

Brodzik

Kupując kabinę trzeba pamiętać także o brodziku, gdyż nie zawsze znajduje się on w zestawie. Do powyższych kabin najbardziej pasują półokrągłe brodziki, jednak spotykane są także kwadratowe czy prostokątne. Brodzik jest niezwykle ważnym elementem kabiny, który uchroni przed wyciekiem wody. Okazuje się jednak, że niektóre kabiny mogą być także zamontowane na płytkach w łazience, bez konieczności montażu brodzika. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania podłoża i odpływu wody.

Wybór najlepszej kabiny do domu nawet z Impero.com.pl nie jest łatwym zadaniem. Trzeba zwrócić uwagę na kształty, wielkości i dobrą jakość, która często przekłada się na większą cenę produktu. Jest to inwestycja na lata, dlatego nie warto oszczędzać.

Comments are closed.