Mozaika szklana w wielu odsłonach

Różne style dekoratorskie dotyczą także łazienki. Nie pozostaje ona w tyle za trendami i modą. Mimo, że armatura wydaje się być wciąż pożądana w formie białej klasyki i formy, to reszta otoczenia potrafi być urozmaicona. W tym wszystkim doskonale odnajduje się mozaika szklana – materiał o wielu obliczach, który jak kameleon, potrafi dopasować się do warunków, bądź też zaskoczyć swoją efektownością. W jakich stylach wnętrzarskich warto zastosować szklaną mozaikę?

Zachowawczy, skandynawski minimalizm

Zachowawczy styl skandynawski wydaje się wykluczać mozaikę, jako swój element dekoracyjny. Nic bardziej mylnego. Mozaika szklana pasuje do łazienki idealnie. Wskazany styl cechuje się prostotą, minimalizmem, oraz przewagą stonowanych kolorów – bieli, beżu i brązu. Jeśli wnętrze zostało wykończone na wysoki połysk, mozaika subtelnie wyróżni się, jeśli będzie zaprezentowana w macie. Takie rozwiązanie nie będzie może wywoływało efektu Wow!, ale na pewno wyróżni łazienkę, jako luksusową i urządzoną w dobrym guście.

Industrialna fabryka w łazience

Popularny industrializm wyróżnia się chłodem i surowym wykończeniem. Jest chętnie stosowany w łazienkach ze względu na przewagę szarych kolorów, które są łatwe w utrzymywaniu czystości. Mozaika szklana, subtelnie ułożona jako dodatek, w okolicach wanny i luster, najefektowniej prezentuje się w postaci metalizowanej w odcieniach miedzi.

Sala balowa czy łazienka?

Zwolennicy barokowego przepychu stawiają na wystrój łazienek w stylu glamour. Tam, mozaika szklana sprawdza się najlepiej, ponieważ przesyt jest wpisany w kanon wykończenia takiego wnętrza. Dowolność jest zatem mile widziana, a odwaga – pożądana. Kryształki w kolorze złota, srebra, czerni i przede wszystkim błysk, w żaden sposób nie prezentują się kiczowato. Łazienka w stylu glamour uwielbia szklaną mozaikę.

Comments are closed.