Nowoczesne oświetlenie domu

Budowa domu to dla każdego wielkie przedsięwzięcie i mnóstwo dylematów. Zarówno skonstruowanie projektu, później wykonanie, jak i urządzenie wymarzonych czterech kątów to nie lada wyzwanie. Wśród wielu tematów, z którymi przyszli domownicy muszą się zmierzyć jest wybór odpowiedniego dla naszej przestrzeni oświetlenia.

Rodzaje oświetleń

W zależności od funkcji jaką będzie pełnić w domu dane pomieszczenie musimy wybrać inny rodzaj oświetlenia. Profesjonalny dobór lamp to zdecydowanie nie tylko świetny efekt wizualny, ale przede wszystkim komfort funkcjonowania w domu po zmroku. Funkcja danego pokoju determinuje ilość i rodzaj oświetlenia. Inne wybierzemy lampy na korytarz, inne do łazienki, a jeszcze inny rodzaj będzie odpowiedni do kuchni. Wśród najpopularniejszych rodzajów źródeł światła wyróżnimy lampy sufitowe, kinkiety, lampy stojące czy listwa oświetleniowa.

Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe

Ogromny wybór produktów w sklepach wnętrzarskich zdecydowanie nie ułatwia dokonania wyboru. Przede wszystkim przed zakupem należy się zastanowić jaki rodzaj lampy wybieramy do pomieszczenia. Salon to miejsce, w którym możemy szaleć w kwestii oświetlenia. Zarówno lampy wiszące, jak i ścienne doskonale dostarczą światła i spełnią swoją rolę. Możemy również do serca domu wybrać oświetlenie ledowe, jeżeli urządzamy mieszkanie w minimalistycznym stylu. Z kolei wybierając lampy na korytarz z Candellux musimy dobrze przemyśleć jakie rozwiązanie wybierzemy. W większości przypadków jest to długie, często wysokie pomieszczenie z niewystarczającą ilością światła. W takim przypadku ozdobne, wiszące oświetlenie nie spełni swojego zadania, ponieważ światło będzie dochodzić tylko w niedużym promieniu lampy. Wybór oświetlenia kuchni czy łazienki w nowoczesnych domach to zdecydowanie nieduże punkty świetlne w wielu miejscach. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy manewrować oświetleniem danej strefy pokoju, niekoniecznie włączając wszystkie lampy.

Oświetlenie zewnętrzne

Poza doborem lamp domowych urządzający muszą również pamiętać o odpowiednim oświetleniu zewnętrznym. Ogród to miejsce, w którym w okresie wiosenno-letnim spędzamy bardzo dużo czasu, zwłaszcza wieczorami. Doskonałym elementem wystroju są tzw. surowe żarówki na sznurku, które poza funkcją dekoracyjną doskonale spełniają swoje zadanie. Obszar chodników i podjazdów warto doświetlić niewielkimi lampkami ziemnymi, które ułatwią dojazd i dojście do domu.

Odpowiednie oświetlenie to temat bardzo szeroki, dlatego też warto z odpowiednim wyprzedzeniem zainteresować się możliwościami jakie są na rynku i rozwiązaniami, które wpasują się do naszego domu.

Comments are closed.