Nowoczesny i wygodny narożnik do salonu

Salon to pomieszczenie przeznaczone zarówno dla domowników, jak i gości. Jeszcze do niedawna podstawowym elementem wyposażenia każdego wnętrza była sofa. W ostatnim czasie trendy uległy zmianie i coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne narożniki. To komfortowe i efektowne meble, które łączą w sobie zalety kanapy i fotela.

Gabaryty dostosowane do wielkości salonu

narożnikiJednym z najważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie narożnika, jest jego rozmiar i kształt. Sprzedawcy w swej ofercie mają całą gamę produktów przeznaczonych do mniejszych i większych pomieszczeń. Jeśli chodzi o kształt, wyróżnia się meble w kształcie litery L oraz U. Pierwsze z wymienionych dodatkowo dzieli się na lewe lub prawe. Konstrukcje prawe mają szezlong umieszczony z prawej strony, a lewe z lewej. Zazwyczaj narożniki w kształcie litery U charakteryzują się dużymi rozmiarami, dlatego sprawdzają się w dużych salonach. Narożnik o odpowiednio dobranych gabarytach powinien zapewniać komfortowy wypoczynek, a także swobodę poruszania się po pomieszczeniu.

Dodatkowe funkcje i udogodnienia

Przy zakupie mebli wypoczynkowych, warto także zwrócić uwagę na ich dodatkowe funkcje. Jedną z najważniejszych jest funkcja spania. Dzięki niej możliwe jest zamienienie narożnika w dodatkowe łóżko dla gości. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i znacząco podnosi funkcjonalność mebla. Niektórzy producenci decydują się na umieszczenie w bokach narożnika dodatkowego pojemnika na pufy. Z wyjmowanych puf najczęściej korzysta się okazjonalnie podczas imprez lub uroczystości rodzinnych. Cena narożnika jest w dużej mierze uzależniona od rodzaju zastosowanego materiału obiciowego. Do wykończenia mebli najczęściej używa się:

  • skóry naturalnej
  • skóry syntetycznej
  • tkanin syntetycznych

Każdy z wymienionych materiałów ma swoje zalety i wady. Naturalna skóra dodaje prestiżu, jednak wymaga regularnej pielęgnacji. Coraz chętniej wybierane przez klientów są produkty syntetyczne, które wyglądają równie efektownie co naturalne, jednak są od nich trwalsze i łatwiejsze w czyszczeniu. Bez różnicy jaki narożnik najbardziej ci odpowiada, znajdziesz to w SFMeble w ich bogatej ofercie.

Comments are closed.