Obrazy do salonu

ścienny pejzaż idealny do salonuZwieńczeniem każdej aranżacji są odpowiednio dobrane ozdoby ścienne. Pejzaże i widoki to klasyczne pozycje, po które sięgamy najczęściej. Nic w tym dziwnego – pięknie się prezentują, nadają wnętrzu ciepła, głębi i charakteru. Jakie obrazy najlepiej sprawdzą się w aranżacji salonu?

Salon klasyczny – duże pejzaże w zdobionej ramie

Do salonu urządzonego tradycyjnie, z meblami wykonanymi z ciemnego drewna, najlepiej sprawdzą się duże obrazy w ciepłych barwach. Kolorowe pejzaże przepełnione odcieniami czerwieni, żółci i pomarańczu, widoki na topiące się w morzu słońce o zachodzie, czy złota jesień na górskim zboczu to idealne propozycje do klasycznego salonu. Ciepłe barwy ożywią wnętrze i nadadzą mu przytulnego charakteru. We wnętrzu o tradycyjnym wystroju lepiej będzie postawić na duży obraz i oprawić go w ramę dopasowaną kolorystycznie do mebli. Dzięki temu pomieszczeniu zostanie nadana głębia, złudzenie większej przestrzeni, a obraz wraz z pozostałymi elementami wystroju będzie stanowił spójną, wzajemnie uzupełniającą się całość.

Salon współczesny – widoki w chłodnych odcieniach

Współczesna moda w aranżacji wnętrz jest nieco surowa. Królują przygaszone neutralne barwy, takie jak odcienie szarości i beżu, a także biel i czerń. Wnętrze urządzone w takim stylu niewykończone żadnymi dodatkami może sprawiać wrażenie mało przytulnego. Warto więc zmiękczyć nieco jego charakter przez piękne ścienne pejzaże. Ze współczesną kolorystyką świetnie współgrają pastele, skąd obrazy wykorzystywane w takich wnętrzach powinny być utrzymane właśnie w pastelowych i raczej chłodnych barwach. W chłodnej tonacji pozostają utrzymane nadmorskie widoki, wschody słońca czy panoramy z greckich uliczek. Do współczesnego wnętrza lepiej mogą sprawdzić się mniejsze płótna oprawione w neutralne ramy, ale nie jest to regułą. Czasem większy obraz jest wręcz pożądany, zwłaszcza, gdy wnętrze jest niewielkie i chcemy optycznie je powiększyć przy pomocy pejzażu.

Comments are closed.