Piękny salon: podłoga to podstawa!

Salon w wielu domach jest najważniejszym i najbardziej reprezentacyjnym wnętrzem. To w tym pokoju znajdują się najlepsze meble wypoczynkowe, to tu z dumą prezentuje się rodzinne pamiątki. W tym wnętrzu nie można też zaniedbać tak ważnej i dużej powierzchni, jaką jest podłoga.

Podłoga w salonie: liczy się trwałość i elegancja

Wybór paneli i płytek podłogowych jest ogromny, zatem do każdego wnętrza można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań. W przypadku salony warto szukać takich płytek, w których elegancki wygląd łączy się z trwałością i wysoką jakością. Wybierając płytki do salonu, warto wybierać te najbardziej trwałe i odporne na ścieranie. A co z ich wyglądem? Tu możliwości jest wiele. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się płytki imitujące kamień, z kolei w tym pomieszczeniach, w których ważna staje się rodzinna i przytulna atmosfera, rewelacyjnym rozwiązaniem będą płytki drewniane.

Sposób układania płytek: moc możliwości dla każdego

Czy podłoga w salonie to tylko tradycyjne panele lub kwadratowe kafelki, poukładane w równych rzędach? Nie! Pamiętajmy, że na topie wciąż pozostaje jodełka, pojawiająca się w coraz ciekawszych wariantach. Zarówno jodełki klasyczne, jak i węgierskie mają się doskonale, choć w ostatnim czasie prym wiodą płytki chevron-sprawdź wszystkie, które pomagają w tworzeniu zygzakowatych wzorów. Płytki w kształcie równoległoboków, połączone ze sobą pod kątek 45 stopniu, świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. A że w ich przypadku możliwe jest łączenie ze sobą różnych odcieni, można stworzyć na podłodze w salonie wiele oryginalnych kompozycji.

Za pomocą płytek chevron można osiągnąć wiele wspaniałych rezultatów. Dzięki nim można wykorzystać jodełkę i ułożyć płytki w oryginalny wzór. To prosty sposób na to, by przemienić podłogę w salonie w ciekawą dekorację tego wnętrza.

Comments are closed.