Płytki drewnopodobne ceramiczne: dążenie do naturalnego piękna

Drewno jest przedmiotem o wyjątkowych walorach estetycznych. Piękna faktura i ciepło drewnianych powierzchni od wielu lat przyciągają artystów, architektów i projektantów. Z tego powodu faktura drewna lub drewnopodobna pojawia się w wielu projektach wnętrz.

Naturalne motywy we wnętrzach domów

Nie bez powodu ludzkie dążenie do stosowania naturalnych motywów we wnętrzach domów zyskuje coraz więcej zwolenników. Dom to miejsce, do którego chce się wracać, w którym komfort i przytulność pozwalają zapomnieć o problemach i stresujących sytuacjach. Dlatego też faktury drewna coraz częściej pojawiają się na ścianach i podłogach łazienek. Relaks w ciepłej kąpieli i jednoczesna kontemplacja naturalnych motywów to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy kochają komfort, naturalność i estetykę w swoim domu.

Dlaczego wybrać płytki drewnopodobne?

Woda i drewno doskonale współistnieją w przyrodzie, zachwycając ludzkie oko najróżniejszymi wariantami tego połączenia. Płytki drewnopodobne z ekspercilazienek będą idealne w pomieszczeniu, w którym króluje woda, a mianowicie w łazience. Ponadto motyw drewna oprócz walorów estetycznych pełni także funkcje praktyczne – na przykład płytka imitująca obszerną fakturę drewna zapobiega poślizgnięciom.

Płytki drewnopodobne

Udane projekty z wykorzystaniem tego materiału mogą zmienić łazienkę nie do poznania, nadając jej wygląd prawdziwej oazy, w której chce się spędzać więcej czasu. Połączenie płytek z różnymi przedmiotami, takimi jak deszczownica, może przenieść użytkownika do innej przestrzeni sensorycznej.

Płytki drewnopodobne ceramiczne

Płytki ceramiczne do łazienki, w przeciwieństwie do ich naturalnych odpowiedników, doskonale współistnieją z wodą i wysoką wilgotnością, ponieważ są uzyskiwane w procesie wypalania gliny z dodatkiem piasku i minerałów. Szkliwo, którym pokryta jest wierzchnia warstwa płytki, nadaje powierzchni twardość i zapobiega wnikaniu wilgoci w pory materiału.

Comments are closed.