Podstawa do stołu

Wybór podstawy do stołu nie jest łatwym zadaniem. Trzeba pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Na co zwracać uwagę podczas wyboru podstawy do stołu?

Podstawa do stołu

Podstawy do stołów są ważnym elementem wyposażenia hoteli, kawiarni, restauracji, czy nawet własnego domu. Te praktyczne dodatki doskonale dopełniają wnętrze, dlatego trzeba je ciekawie dobrać do przestrzeni.
Pamiętajmy także o stabilnych i solidnie wykonanych nogach do stołu, które będą podtrzymywać cały ciężar blatu. Nogi do stołu, tak samo jak podstawy, mogą mieć bardzo różnorodne kształty; okrągłe, prostokątne, kwadratowe. Ponadto, można postawić na ciężkie stoły z kamienia lub lżejsze drewniane blaty.
Podstawa do stołu może mieć stopę okrągłą, prostokątną, na czterech nogach lub na krzyżaku. Dobierając dobry jakościowo i gustowny stół do danego pomieszczenia, konstrukcja doda mu elegancji i niepowtarzalnego stylu.

podstawa do stołu

Materiał

Niezwykle ważna jest kwestia doboru odpowiedniego materiału.
Wybierać można np. konstrukcje metalowe pokryte farbą proszkowaną, ze stali nierdzewnej lub polerowanej z wysokim połyskiem. Ważne, aby podstawy do stołów były funkcjonalne i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Taki produkt powinien być także łatwy w montażu i transporcie, co będzie stanowić dodatkowy atut. Stabilność i wytrzymałość to kolejne ważne cechy, o których nie można zapominać podczas wyboru podstawy do stołu.

Comments are closed.