Półka na obuwie z siedziskiem

Przedpokój to wizytówka gospodarzy. Walające się, nie zawsze czyste buty, parasole, tornistry – nie robią dobrego wrażenia na gościach. 
Sami właściciele też nie czują się dobrze w wiecznym bałaganie. Tymczasem tak nietrudno jest uczynić przedpokój miejscem uporządkowanym, estetycznym, funkcjonalnym.

Buty w szeregu na baczność


Umieszczony w przedpokoju stojak na buty z siedziskiem to najlepsze rozwiązanie na te korytarzowe bolączki. Estetyczna, zgrabna pólka stojak na obuwie nie wymaga wiele miejsca – przeciwnie porządkując przestrzeń, znacznie ją powiększa.
Długość stojaków dostosować należy do wielkości przedpokoju. Wysokość nie powinna utrudniać skorzystania z siedziska – stojaki mają zazwyczaj trzy półki, z czego najwyższa pełni funkcję siedziska.

Buty równo stojące na półkach nie tylko ładnie wyglądają – mając dostęp powietrza wietrzą się i suszą z nadmiaru wilgoci. Zastosowanie ażurowej konstrukcji na dolnej półce pozwala ustawiać w tym miejscu obuwie najbardziej zabrudzone, a piasek, błoto czy inne zabrudzenia, które spadną na podłogę łatwo można spod stojaka usunąć.

Wygląd też jest ważny


Półka stojak na obuwie ułatwia życie, pomaga utrzymać porządek ale również aranżuje wnętrze. Zarówno rodzaj surowca użytego do wykonania konstrukcji stelaża i półek, jego faktura i kolor mają wpływ na wystrój wnętrza.
Akcentem mocno wpływającym na poziom estetyki są części miękkie – tapicerowane siedziska. Jeśli są to poduszki – każda zmiana poszewek na inny kolor to odmiana aranżacyjna przełamująca nudę i sztampę.

Comments are closed.