Regał w salonie – funkcjonalny element w przestrzeni

Salon to jedno z takich pomieszczeń, gdzie staranna aranżacja jest obowiązkowa. Pokój dzienny pełni bowiem wizytówki domu. To właśnie tu przyjmuje się zaproszone osoby. Staranna aranżacja będzie miała również wpływ na samopoczucie domowników, którzy będą w nim przebywać relaksując się, oglądając TV lub też spędzając czas na innych aktywnościach. Nic więc dziwnego, że każdy element w tej przestrzeni powinien zostać przemyślany. Również jeżeli chodzi o regał.

Który regał do salonu wybrać?

W sklepach meblowych jak NovoDom.pl, bez problemu można otrzymać regały do salonu. Mniejsze, większe, wąski, szersze, otwarte, zamknięte – każda osoba jest w stanie otrzymać coś, co będzie w stanie sprostać oczekiwaniom. Zakup tego typu mebla nigdy nie może być spontaniczną decyzją. Temat należy przemyśleć. Na pewno pod uwagę należy wziąć dostępną przestrzeń. Tak, aby nie było problemu z jego ustawieniem. Regał nie może także przeszkadzać w swobodnej komunikacji.

Pod uwagę należy wziąć także wielkość mebla. Tzn. zbyt mały regał w dużym salonie, nie będzie tak mocno zauważalny i będzie „ginąć” w całej przestrzeni, na tle innego wyposażenia. Za duży regał w małym pokoju dziennym doprowadzi do przytłoczenia. Zawsze należy pamiętać o tym, aby zachować odpowiednie proporcje.

Jak wykorzystać regał?

Każdy na pewno myśli o tym, jakie rzeczy będzie można ustawić na półkach w regale. Dla jednych jest to miejsce, gdzie można ułożyć wszystkie swoje książki. Wiele osób dzięki temu tworzy biblioteczki o imponujących rozmiarach. Są jednak takie osoby, które na regale znajdą miejsce dla swoich licznych pamiątek, jakie przywożone są z podróży. Jest to także dobre miejsce do tego, aby wyeksponować fotografie swoich bliskich, jakie zawsze wywołują miłe wspomnienia. Jak więc widać, każdy jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie zastosowanie.

regały do salonu

Regał można wykorzystać także jako…ścianka działowa. Tak, świetne i chętnie wykorzystywane rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w małych przestrzeniach, np. w kawalerkach. Regał pomoże oddzielić salon od miejsca, gdzie będzie stało łóżko tworząc w ten sposób strefę prywatną.

Uniwersalne i ponadczasowe meble

Tak właśnie można powiedzieć o regałach. To fakt, że trendy aranżacyjne zmieniają się co roku. Architekci proponują nowoczesne, stylowe rozwiązania, które pomagają stać się właścicielami przytulnych salonów, sypialni, kuchni, łazienek, itd. Jednak wśród tych licznych propozycji zawsze znajdzie się miejsce na regał. Nic dziwnego, w końcu ma się do czynienia z uniwersalnym i ponadczasowym meblem, który pomaga zachować większy porządek w przestrzeni. Skoro takie rozwiązanie jest dostępne (i to w atrakcyjnej cenie!), należy z niego korzystać.

Wybierając regał do pokoju dziennego, należy jednak zwrócić uwagę na wykończenie. W szczególności, jeżeli dokupywany jest on osobno. Tak, aby bez problemu można było go dopasować do pozostałego wyposażenia. Ciekawą i prawie zawsze sprawdzającą się propozycją, są regały sosnowe.

Comments are closed.