Stoliki w stylu boho – przyjazny dodatek do każdego wnętrza

Styl boho kojarzy się przede wszystkim z naturalnością oraz czerpaniem inspiracji ze świata przyrody. To właśnie dlatego ten nurt w aranżacjach wnętrz zyskał sympatię tak wielu osób. Oryginalne i subtelne meble mogą odmienić wygląd każdego pomieszczenia. Z tego powodu doskonałym dodatkiem do pokoju może być stolik boho. To element wyposażenia, który odmieni charakter danej przestrzeni i sprawi, że wszyscy domownicy będą chcieli w niej przebywać. Jak wybrać stolik w stylu boho? Z jakimi meblami warto go zestawić? Które materiały okażą się najlepszym rozwiązaniem?

Ciepłe wnętrza z zielonymi akcentami

Stoliki boho będą świetnie prezentować się w otoczeniu jasnych odcieni beżu, bieli, a także szarości. W ich pobliżu mogą również znaleźć się rośliny oraz zielone dekoracje, takie jak poduszki czy koce, które podkreślą nastrój panujący w wybranej przestrzeni. Takie stoliki mają również zastosowanie w jasnych aranżacjach utrzymanych w stylu skandynawskim, Glamour, Jungle oraz stylu Hampton. Zakupiony model warto umieścić w pobliżu sofy, krzeseł czy foteli. Stolik boho (https://novodom.pl/k/stoliki-kawowe-boho) stanowi idealną podstawkę na kawę, niezbędne rzeczy oraz przekąski. Uniwersalność tego rozwiązania przeważa za tym, że decyduje się na nie wielu właścicieli mieszkań, a także domów.

stolik boho

Funkcjonalizm i estetyka 

Ze względu na pełnienie rozmaitych funkcji stoliki muszą odznaczać się praktycznym i prostym wzorem, który jednocześnie wyróżni się na tle pozostałych dekoracji. Z tego powodu warto poszukiwać stolików posiadających dodatkowe półki do przechowywania różnych przedmiotów. Dużą popularnością cieszą się okrągłe modele na symetrycznie ustawionych nóżkach. Gwarantują one stabilność i wygodę podczas użytkowania elementu wyposażenia. Meble w stylu boho często wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak rattan oraz drewno. Mogą one przybierać kształt plecionych koszy lub stolików na drucianej podstawie. Dodatkowym atutem tego typu dodatków jest fakt, iż nie zajmują one wiele miejsca i z łatwością można zmieniać ich lokalizację. Właśnie dlatego stolik boho to element, którego nie może zabraknąć w nowoczesnym i przytulnie urządzonym mieszkaniu. 

Comments are closed.