Świece handmade – jakie akcesoria do robienia świec wybrać?

Światło świec kojarzy się wielu osobom z romantycznością, relaksem, przyjemnym ciepłym światłem oraz kojącym zapachem. Świece zapachowe i ozdobne stały się elementem wystroju nie tylko hotelowych restauracji, ale wielu domów i mieszkań. Coraz więcej osób próbuje własnych sił w samodzielnym tworzeniu pachnących, ozdobnych świeczek. Do ich przygotowania konieczne są jednak odpowiednie akcesoria do robienia świec. Od czego zacząć?

Akcesoria do robienia świec dostępne w sprzedaży

W sklepie Topwosk z akcesoriami znaleźć można wiele koniecznych do samodzielnej produkcji świec.  Akcesoria te to między innymi:

  • woski i knoty;
  • formy do odlewania świec;
  • barwniki tłuszczowe i substancje zapachowe;
  • narzędzia i przyrządy, takie jak drewniane łyżeczki, patyczki, termometry, kubki to topienia wosku itp.
robienie świec za pomocą akcesoriów do robienia świec

 Po pierwsze – wosk i knoty

Listę akcesoriów do robienia świec, bez których nie sposób rozpocząć przygody z samodzielnym tworzeniem świeczek, otwierają oczywiście wosk oraz knoty. Są to materiały, z których składa się każda świeca. Od jakości wosku zależy, jak świeca będzie się wytapiać. Powinien to być wosk biodegradowalny, naturalny, niezawierający szkodliwych dla zdrowia dodatków chemicznych. Knoty, dzięki którym możliwe jest zapalenie świecy i uzyskanie ciepłego światła dostępne są w różnych długościach i wielkościach rdzenia, przez co łatwo można je dopasować do konkretnego projektu. W sprzedaży dostępne są zarówno tradycyjne knoty bawełniane, jak i zyskujące na popularności drewniane.

Zapachy i barwniki do świec

Akcesoria do robienia świec w warunkach domowych to również zapachy i barwniki, dzięki którym możliwe jest nadanie świecom indywidualnego charakteru i dopasowanie do własnych potrzeb. Podobnie jak w przypadku wosków, barwniki i substancje zapachowe muszą być naturalne. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju olejki eteryczne oraz barwniki tłuszczowe. Dzięki swoim właściwościom dobrze mieszają się z woskiem, pozwalając na łatwe uzyskanie zamierzonego efektu. Zapach pochodzący z olejków, ulatniających się podczas palenia świecy, może mieć działanie relaksujące, odprężające i poprawiające nastrój!

Comments are closed.