Tapeta vintage – mocny akcent w naszych wnętrzach

20 – 30 lat temu tapety można było spotkać w każdym domu. Dzięki nim w domach naszych rodziców oraz dziadków panował wyjątkowy, ciepły klimat. Obecnie, takie właśnie tapety vintage są rozchwytywane przez klientów. Dzięki nim bowiem można wzbogacić każdą przestrzeń o niezwykle oryginalny i wyjątkowy element oraz nadać jej zupełnie nowego charakteru.

Tapeta vintage – co warto niej wiedzieć?

Mimo, iż tapety określane są mianem „vintage” to ze starością absolutnie nie mają nic wspólnego. Ich takie nazewnictwo raczej jest odwołaniem do czasów, w których to królowały różnorodne wzory i ciepłe kolory. Tapety vintage subtelnie nawiązują do wyjątkowych lat 50., 60. i 70 oraz przywołują wspomniane wcześniej ciepłe, klimatyczne i rodzinne wnętrza.

Jaki model wybrać do współczesnych domów i mieszkań?

Klienci coraz częściej chcą taki klimat stworzyć we własnych domach. Mimo nowoczesnych mebli oraz bardzo nowatorskich dodatków, wnętrza bywają chłodne i nieprzyjazne. Wielu dekoratorów i projektantów wnętrz w takich sytuacjach poleca klientom właśnie tapety w stylu retro. Dzięki nim można stworzyć taki uroczy kącik, który przywoływać będzie dzieciństwo i szczęśliwe, beztroskie lata.

Jaki wzór wybrać?

Tapeta vintage jest bardzo estetyczna i funkcjonalna, dlatego też świetnie wkomponuje się w każdą przestrzeń. Najczęściej klienci decydują się na nie w salonach, sypialniach, w jadalniach a nawet w pokojach dziecięcych. Delikatne wzory kwiatowe, subtelne napisy, lekkie motywy zwierzęce – to wszystko sprawia, że ściana staję się unikatowa i zauważalna. Ponadto, warto także zwrócić uwagę na to, iż tapety w stylu retro zazwyczaj występują w bardzo stonowanych, subtelnych kolorach, gdzie dominują beże, szarości oraz brązy. Dzięki temu bez problemu dobrać do niej meble oraz inne elementy aranżacji wnętrza.

Comments are closed.