Wykończenie łazienki – co na podłogę?

Chociaż w większości polskich domów można spotkać na łazienkowych podłogach płytki ceramiczne, wcale nie jesteśmy na nie skazani. Obecnie możliwości jest tak dużo, że bez większych problemów można dopasować podłogę do swoich potrzeb oraz upodobań. Co położyć na podłogę?

Kamień naturalny, beton, a może konglomerat?

Jeżeli zależy nam na twardej, solidnej podłodze, dobrze sprawdzi się kamień naturalny, coraz większą popularnością cieszy się także beton oraz konglomerat. Najtrwalszym materiałem będzie granit, który charakteryzuje się dużą odpornością na wilgoć, ścieranie oraz zmiany temperatury, także idealnie sprawdzi się w łazience. Dużą zaletą jest to, że ten materiał jest dostępny w wielu kolorach, także bez większych problemów można dopasować podłogę do wybranej aranżacji wnętrza. 

Innym ciekawym rozwiązaniem są płytki z konglomeratu, będące mieszanką pokruszonych skał. Wybierając taką podłogę można liczyć na niską nasiąkliwość oraz trwałość koloru. 

Postarzana podłoga od Aparici

Obecnie dużą popularnością cieszą się płytki aparici, który proponuje między innymi kolekcję Carpet. Jest to połączenie jasnych kolorów i efektu przetarcia z metalizowanymi akcentami. Materiał przypomina stary dywan, w kolekcji można znaleźć także piękne dekory ścienne. Bez wątpienia warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, szczególnie jak ktoś lubi odważne, oryginalne aranżacje wnętrz.

To czy na podłogę położymy gres, kamień naturalny, korek czy płytki drewnopodobne, w dużej mierze będzie zależeć od naszych zasobów finansowych, wielkości łazienki, ale również upodobań. Pamiętajmy, żeby wybierać spośród materiałów pochodzących od renomowanych producentów, dzięki temu jest większa szansa, że podłoga będzie służyć przez wiele lat i nadal będzie wyglądać, jak nowa. Poza tym należy zwrócić uwagę na okres gwarancji, renomowani producenci udzielają długich gwarancji na swoje produkty.

Comments are closed.