Czy warto postawić na bidet łazienkowy?

Toalety myjące, czyli popularne bidety zdobywają z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup. Oryginalny bidet łazienkowy można spotkać nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w łazienkach w biurze albo w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Dlaczego warto?

Bidet łazienkowy wykorzystywany jest do podmywania się zaraz po skorzystaniu z toalety. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu można szybko odświeżyć się bez potrzeby korzystania z prysznica. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Bidet łazienkowy może okazać się bardzo dużym ułatwieniem dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Podwieszane bidety mogą okazać się bardzo pomocne również dla kobiet w ciąży.

Bidet stojący czy wiszący?

W sklepach można znaleźć modele wiszące i stojące. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednie rozwiązanie. W nowoczesnych łazienkach największym zainteresowaniem cieszy się bidet podwieszany bez deski. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu mamy bardzo szybki dostęp do misy. Pamiętać należy o tym, że to właśnie szybkość i dostępność są największymi atutami bidetów – https://lazienka-rea.com.pl/zestawy-misy-wc-z-bidetem/bidety-podwieszane-wc.html. Aby zamontować bidet podwieszany należy oczywiście dokupić porządny stelaż. Montaż tego typu modeli wbrew pozorom wcale nie jest tak trudnym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka.

Na jaki materiał postawić?

Bidety wykonane są zazwyczaj z wielu różnych rodzajów ceramiki. Do wyboru jest oczywiście ceramika nieszkliwiona i szkliwiona, która jest zdecydowanie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Od jakości zastosowanej ceramiki zależy oczywiście cena danego produktu. Najdroższym rozwiązaniem są modele z porcelany, a najtańsze z fajansu.

Comments are closed.