Oświetlenie w stylu skandynawskim – jaką lampę wybrać?

Dopracowane wnętrze to nie tylko stylowe meble czy dodatki, ale też umiejętnie dopasowane do charakteru pomieszczenia oświetlenie. Lampy pełnią podwójną rolę: powinny dostarczać światło niezbędne choćby do pracy, ale też budować atmosferę i stanowić element dekoracyjny. Jakie lampy będą odpowiednie do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim?

Oświetlenie – ważny element każdego wnętrza

Piękne wnętrze to takie, w którym pomyślano o każdym detalu. Jednym z najważniejszych, jeśli chodzi o nastrój panujący w danej przestrzeni, jest oświetlenie. Wieczorami lampy powinny zapewniać taką dawkę światła, by można było komfortowo zarówno pracować, jak i wypoczywać z książką czy w gronie najbliższych. W dzień lampy z powodzeniem mogą pełnić rolę dekoracyjną. Jeśli będą miały ciekawy kształt czy jakiś nietypowy element wykończeniowy z pewnością dodadzą wnętrzu klasy i uczynią je bardziej oryginalnym.

W każdym pomieszczeniu warto zapewnić kilka źródeł światła – w ten sposób jego intensywność będzie można dopasować do potrzeb, raz doświetlając dodatkowo stół, raz pozostawiając tylko boczne lampki i tworząc niezwykły nastrój np. na romantyczną kolację.

Co wyróżnia lampy skandynawskie?

We wnętrzach urządzanych w stylu skandynawskim lamy są zwykle bardzo istotnym elementem. To jedna z ważniejszych dekoracji. Nie ma w tej kwestii mowy o nudzie: lampy skandynawskie zachwycają formą, często zaskakują, są dopracowane w najmniejszym detalu.

Charakterystyczne jest dla nich połączenie prostoty i fantazji. Nie przytłaczają, ale mają w sobie ogromną oryginalność. Występują w wielu modelach: od prostych kloszy, przez nowoczesne żyrandole, po abażury z lnu czy lampy wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno czy rattan. Choć królują stonowane kolory, bywa, że to właśnie lampa jest w skandynawskim mieszkaniu najbardziej przykuwającym wzrok detalem za sprawą mocnego koloru kontrastującego z otoczeniem.

Jak wybrać i gdzie kupić stylową lampę w stylu skandynawskim?

Wybierając lampę do wnętrza w estetyce scandi, najlepiej zdać się na sklep specjalizujący się we wnętrzach inspirowanych Północą. W takich miejscach można kupić nie tylko meble czy dodatki, ale często oryginalne, skandynawskie lampy.

Te występują w wielu opcjach, więc z powodzeniem można dopasować model do swojej wizji czy wystroju wnętrza. Prosta, nowoczesna lampa skandynawska z metalową bazą podkreśli współczesny charakter mieszkania, lampa z naturalnych materiałów doda mu przytulności, retro oświetlenie pomoże wyczarować nietuzinkowy klimat.

Comments are closed.