Czy warto zakupić konsolę do przedpokoju?

Konsole do przedpokoju kojarzą się przede wszystkim z pałacowymi i eleganckimi wnętrzami. Warto jednak wiedzieć, że obecnie są one chętnie wybierane do nowoczesnych wnętrz. To sprawdzony sposób na to, aby pomieszczenie zyskało wyjątkowego charakteru. Możemy zdecydować, czy mebel wtopi się w otoczenie, czy też będzie stanowić główny punkt aranżacji.

Nie tylko do dużych pomieszczeń

Mogłoby się wydawać, że konsola to zbędny elementy, który odbierze funkcjonalność małego pomieszczenia. Nie stanie się tak, jeśli wybierzemy model o niewielkich rozmiarach. Ponadto nie musi on posiadać tradycyjnej formy. Nowoczesna konsola do przedpokoju posiada praktyczne półki, gdzie możemy umieścić dekoracje, czy też kosze z drobnymi akcesoriami. Wybór jest na tyle duży, że znalezienie modelu dla siebie będzie niezwykle proste. Istotne jest to, aby konsola nie była zbyt szeroka. Nie może ona utrudniać przemieszczania się. Optymalna szerokość to 30-40 cm. W średnich i dużych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na więcej.

Dekoracyjne wzornictwo

Konsola może stanowić element dekoracyjny wnętrza. Wystarczy jedynie postawić na model o fantazyjnej formie. Świetną opcją są modele posiadające ciekawie ukształtowane nogi. Nie zajmują one większej ilości przestrzeni, niż klasyczne konsole. Niektóre materiały również stanowią ozdobę – mowa tutaj w szczególności o szklanym, kamiennym, czy też kryształowym wykończeniu powierzchni. W wielkomiejskich aranżacjach genialnie sprawdzą się modele w niebanalnych kolorach.

Comments are closed.