Parametry płytek do garażu

remont w garażu

Garaż jest pomieszczeniem technicznym, w którym często oprócz samochodu znajduje się miejsce na narzędzia, rowery, a czasem nawet na elementy gospodarstwa domowego. Często też garaż jest pomieszczeniem przejściowym, przez który chodzi się do kotłowni lub pralni. Ważne, aby pomieszczenie to było bezpiecznie i estetycznie wykończone i należy zacząć od podłogi.

Klasa ścieralności

Kafelki ułożone w garażu powinny być bardzo wytrzymałe i mało podatne na ścieranie. Klasa ścieralności PEI powinna być jak najbardziej zbliżona do maksymalnych wartości kupowanych kafelków. Oprócz tego gresowe płytki kładzione w tym pomieszczeniu muszą być ułożone na specjalnym, wytrzymałym, elastycznym kleju, który pomoże im dostosować się do ekstremalnie wysokich obciążeń, jakich nie spotyka się w domu.

Ślisko w zimie i podczas deszczu

Kolejną bardzo ważną kwestią jest antypoślizgowość płytek, która wyrażana jest symbolem R. Do garażu płytki powinny być wybierane płytki o klasie R10 lub wyższej.

Estetyka

Dla wielu ludzi nieistotny jest wygląd podłogi w garażu, a to przecież ważne, jak będzie prezentować się pomieszczenie techniczne w domu, łącznie z pralnią i kotłownią. Warto zdecydować się na szkliwione płytki gresowe o dużej powierzchni, np 60 x 60 cm. Płytki do garażu w odcieniach szarości będą się najlepiej prezentować.

Specjalista

Płytki w garażu powinna układać osoba znająca się na rzeczy – nieumiejętne ułożenie płytek narażonych na duże obciążenia może w konsekwencji doprowadzić do ich pękania, a tego nie chce żaden właściciel funkcjonalnej podłogi w garażu.

Praktyczne

Zakup płytek, na których nie widać pierwszych zabrudzeń to wyjątkowo rozsądne rozwiązanie. Lekki melanż lub płytki typu sól i pieprz sprawią, że pierwsze zabrudzenia na powierzchni podłogi będą praktycznie niewidoczne.

Comments are closed.