Jak wybrać łóżko podwójne?

Należy mieć świadomość, że wybór łóżka podwójnego jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. W najprostszym możliwym ujęciu musi gwarantować komfortowy sen dwóch pociech, a także być kompaktowe. Jakie są największe zalety wspomnianego rozwiązania? Dlaczego warto postawić na podwójne łóżka dla dzieci?

Większa dostępna przestrzeń

Łóżko podwójne dla dzieci będzie zajmowało znacznie mniej miejsca, niż dwa oddzielne. Mebel doskonale zda egzamin w niewielkich pokojach dziecięcych. Może to być również świetna opcja dla rodzeństwa dzielącego wspólnie pokój. Łóżko dziecięce podwójne będzie także alternatywą dla przyjaciół, kuzynostwa czy rodzeństwa, które okazjonalnie nocują u dziecka. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet w sytuacji, gdy rodzeństwo ma osobne pokoje, preferuje spanie razem. Dodatkowy materac będzie zatem idealnym rozwiązaniem. 

Bardzo szeroka oferta

podwójne łóżko dla dzieci

Obecnie na rynku dostępne są łóżka podwójne dla dzieci, które zostały skonstruowane przez producenta w taki sposób, że drugi materac jest ukryty. Ponadto w przypadku, gdy z omawianego rodzaju łóżka dzieci korzystają codziennie, najlepiej zdadzą egzamin modele piętrowe lub rozsuwane. Rekomendowane jest postawienie na najwyższej możliwej jakości materace. Muszą być zdrowe i wygodne. Nie można zapomnieć o tym, by materiały, z których zostały wykonane podwójne łóżko dla dzieci, posiadały właściwe atesty. Model musi cechować się także wytrzymałością i trwałością. 

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Jak wiadomo, znaczna większość pociech uwielbia się wspinać po schodach czy drabinkach. Oznacza to tym samym, że tego rodzaju łóżko będzie doskonałą bazą do zabaw czy kryjówką. Rekomendowane jest również właściwe dopasowanie rozmiaru, modelu u koloru mebla zarówno do wielkości, jak i wystroju pokoju dziecięcego. W przypadku dziewczynek najlepszą opcją będą jasne i pastelowe kolory. Wybierając łóżka dla dzieci podwójne nie można pod żadnym pozorem sugerować się ceną. Znacznie lepszym parametrem będzie stosunek jakości do ceny. 

Comments are closed.