Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat umywalki wiszącej

Umywalka wisząca to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które stosowane jest obecnie w wielu łazienkach na całym świecie. Różni się ona od innych tego typu artykułów przede wszystkim swoim niezwykle charakterystycznym kształtem, rozmiarem, a także co najważniejsze materiałem z którego jest wykonana. Nie można w tym miejscu także zapomnieć o sposobie jej montażu. Samą decyzję dotyczącą tego gdzie, oraz w jaki sposób zamontujemy naszą umywalkę powinniśmy podjąć już przed jej zakupem.

Charakterystyka umywalki wiszącej

Co by nie mówić tego typu przedmiot będzie wręcz idealnie spełniał swoje praktyczne funkcje w kontekście o wiele mniejszych powierzchniowo łazienek, a także pomieszczeń urządzonych w dość charakterystycznym stylu minimalistycznych, tudzież różnego rodzaju toalet. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zajmują one naprawdę dość mało przestrzeni. Do tego ich montaż jest możliwy w niemalże każdym zakamarku pomieszczenia i to na najwygodniejszej dla domowników wysokości. Jest ona przytwierdzona do ściany za pomocą specjalistycznych śrub mocujących. 

umywalka wisząca biała

W jaki sposób należy montować umywalki wiszące?

Przede wszystkim w celu osiągnięcia jak najlepszych walorów estetycznych warto zastosować specjalny syfon o charakterze dekoracyjnym. Umywalka wisząca w ekspecilazienek.pl często mają je w zestawie, bądź obsługa sklepu może doradzić pasujący syfon. Cały proces zaczynamy od zaznaczenia miejsca, w którym zostaną umieszczone śruby, lub kołki rozporowe. Następnie wiercimy w nim specjalne otwory. W gotowych wypustkach umieszczamy w bardzo precyzyjny sposób kołki rozporowe, lub śruby po czym zakładamy umywalkę wiszącą i na koniec dokładnie dokręcamy wkręty. Mocowanie powinno być niezwykle wytrzymałe w przypadku, gdy wkręt przejdzie przez kołek i będzie wystawał z jego końcówki na 1 pełną średnicę, albo w przypadku jeśli dosłownie cały kołek rozporowy rozeprze się w swoim podłożu. Podczas wyboru kołków powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę do jakiego podłoża są one przeznaczone.

Comments are closed.