Lampy podłogowe – korzyść czy strata?

Wszyscy uwielbiają wyjątkowe wystroje wnętrz, na które mogą patrzeć z zachwytem w oczach. Odpowiednie oświetlenie stanowi nieodzowny element aranżacji, dlatego bardzo ważne jest zadbanie o konkretny wybór – w tym przypadku lampy podłogowej (inaczej stojącej), którą można postawić w dowolnym miejscu mieszkania. W zależności od decyzji – stworzy ona przytulną atmosferę, zachwyci eleganckim wyglądem lub pozwoli na miły wieczór w towarzystwie książki.

Jakie są rodzaje lamp podłogowych?

Zdecydowanie się na konkretne urządzenie wymaga dłuższej chwili zastanowienia, szczególnie jeśli jest się aktualnie posiadaczem lampy sufitowej. W takim przypadku warto zastanowić się, czy potrzeba dodatkowego źródła światła z konkretnego powodu (np. do czytania), czy wybór polega na wzajemnym dopełnieniu oświetlenia sufitowego i podłogowego. Wyróżnia się trzy rodzaje lamp stojących, które różnią się od siebie formą i funkcją, takie jak:

  • lampy łukowe – wyróżniają się wygiętą podstawą, którą można wsunąć pod sofę, a światło idealnie pada od góry lub od boku na czytaną książkę, dzięki czemu wieczór przebiega w spokoju bez niepotrzebnego przekręcania powieści w jedną i drugą.
  • lampy oświetlające sufit – skierowane są bezpośrednio na sufit i o ile jest on biały, światło odbije się i łagodnie oświetli pomieszczenie. Nie dają jednak pełni komfortu, dlatego warto również dokupić ich inny rodzaj, który umożliwi swobodne czytanie bez wysilania wzroku.
  • trójnożne lampy stojące – zajmują więcej miejsca, choć jednocześnie wyglądają niezwykle elegancko, więc jeśli pragnie się lampy dopasowanej do wnętrza mieszkania, jest ona idealnym elementem aranżacji.

Jakie są zalety lamp stojących?

Każdy przedmiot posiada konkretne plusy, którymi potrafi do siebie przekonać, gdy ktoś zastanawia się nad innymi możliwościami. W porównaniu do pozostałych rodzajów oświetlenia, lampy podłogowe jak te tutaj posiadają swoje unikalne cechy, a są to m.in.:

  • łatwe przestawianie z miejsca na miejsce – zgodnie z własnym uznaniem można je przenieść wszędzie, gdzie znajdzie się dostępny kontakt, do którego można ją podłączyć. Z tego powodu istnieje szansa, by przyjrzeć się jej, jak wygląda w danym pomieszczeniu, a później zdecydować o jej stałym położeniu.
  • możliwość doboru lampy w dowolnym kolorze oraz stylu – jest to idealna możliwość dla osób chcących, by wnętrze domu było dopasowane do siebie pod każdym względem.
  • doświetlenie konkretnego miejsca w domu – przydaje się w przypadku posiadania lampy sufitowej, która nie oświetla wszystkich zakamarków pomieszczenia.
  • niewielkie koszty użytkowania.

Podsumowanie

Lampa podłogowa jest bardzo dobrym dopełnieniem lampy sufitowej, by oświetlenie w danym pomieszczeniu idealnie się prezentowało. Z tego względu warto wybrać odpowiedni rodzaj urządzenia, by nie kolidował z aktualnym – do czytania książek wybierze się najczęściej lampę łukową, tak samo jak w zależności od ilości wolnego miejsca w domu można zdecydować się na lampę trójnożną lub z pojedynczą podstawą. Zapewnia łatwy montaż i przestawianie jej, gdzie tylko się zechce, co jest sporym plusem, jeśli trudno zdecydować się na jedno miejsce. Bez względu na potrzeby jest ona perfekcyjnym dodatkiem do mieszkania, o którym każdy powinien pamiętać, decydując się na aranżację.

Comments are closed.